ThinkMobiles is one of most trusted companies conducting IT & software reviews since 2011. Our mission is to provide best reviews, analysis, user feedback and vendor profiles. Learn more about review process.

25 nejlepších her s rozšířenou realitou pro Android a iOS

Kristina Kurhanska

Kristina Kurhanska je vedoucí IT analytička pro vytváření nestranných recenzí marketingových společností zaměřených na software, SaaS, vývoj pro web a IT.

Disclosure:

We may receive compensation when you click on links. Neither our writers nor our editors get paid to publish content and are fully committed to editorial standards .

Hry s rozšířenou realitou se stávají horkými favority herního průmyslu. V dnešní době už se nejedná o pouhý koncept ze světa fantasy. Hry s rozšířenou realitou vám umožňují bojovat s mimozemšťany, zajímat fantastická stvoření nebo bránit království v reálném světě. A to vše je možné bez super drahých headsetů – stačí pouhý smartphone nebo konzole, které podporují rozšířenou realitu.

Dobrodružné hry s rozšířenou realitou

Nejzajímavějším žánrem ve světě her s rozšířenou realitou jsou geolokační/dobrodružné AR hry. Jako herní prostředí využívají mapy a místa ze skutečného světa, které rozšiřují o jedinečnou zápletku, fantastická stvoření a velmi zajímavé úkoly.

Hráč se pomocí smartphonu s GPS pohybuje po okolí a plní různé úkoly. Je to skvělá příležitost, jak prolnout fiktivní světy s realitou.

1. Neyon Clash

Cena: Zdarma. Stažení: 1,000+.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 9.0 nebo vyšší.
Velikost: 85 Mb Android, 121 Mb iOS.

Virtuální paintball, venkovní laser game nebo jednoduše mobilní hra, která se hraje skutečným fyzickým pohybem a týmovou spoluprácí? Neyon Clash od Reaktor Berlin (tým vývojářů zaměřených na mobilní hry) nabízí v podstatě všechny tyto prvky. Jedná se o novou a velmi slibnou hru s rozšířenou realitou pro více hráčů, která podporuje fyzickou i společenskou aktivitu. Postava hráče ve hře je svázána s pohyby v reálném životě, které jsou viditelné pro všechny účastníky, a cílem je označit protivníky a obsadit oblast.

Na začátku hry se můžete rozhodnout, zda si nejprve vytvoříte mapu, nebo zda se chcete hned pustit do hry s přáteli. Herní režimy zahrnují Last Man Standing (klasický), Domination (sbírání bodů za dobývání strategických oblastí), King of Items (získejte mocný King-Item) a Capture the Flag. Neyon Clash je k dispozici v 6 jazycích (angličtina, němčina, francouzština, ruština, polština a hindština), vyžaduje Android 5.0 nebo novější, případně iOS 9.0 nebo novější. Hra je stále ve velmi raném stádiu a ve finální verzi bude vydána do roku 2021.

2. Jurassic World Alive

Cena: Zdarma. Stažení: 10M.
Vyžaduje: Android 5.1, iOS 10.0 nebo vyšší.
Velikost: 480 Mb Android, 1.3 Gb iOS.

Něco návykovějšího než Pockemon Go? No, mohlo by tomu tak být pro fanoušky prehistorických divokých tvorů pobíhajících po moderních městech. Prozkoumejte místa na mapě ve svém okolí a narazíte na huňaté mamuty, velociraptory a pteranodony. Shromážděte dostatek předmětů a budete si moci vytvořit vlastního dravce a sdílet ho s ostatními hráči. A když máte chuť si zabojovat, utkejte se s jinými tvory v bitvách PvP v reálném čase.

Herní mechanika je dobře propracovaná a faktory, jako je rychlost, počet zásahů a sběr kapek zásob skutečně přispívají k tomu, aby byla hra pro hráče vzrušující. Buďte však také připraveni čelit dinosaurům, kteří jsou mnohem silnější a nebezpečnější než vy. Tato hra je zdarma, ale nabízí nákupy v aplikaci a VIP členství. Mějte také na paměti, že neustálé používání GPS ovlivňuje životnost baterie telefonu.

3. Pokemon GO

Cena: Zdarma. Stažení: 100M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 10.0 nebo vyšší.
Velikost: 200 Mb Android, 312 Mb iOS.

Tento legendární projekt společnosti Niantic, díky kterému se hry s rozšířenou realitou dočkaly skutečné oblíbenosti mezi miliony uživatelů, si stále drží silnou pozici. Hra Pokémon GO drží díky pokračující přízni hráčů několik zápisů v Guinnessově knize rekordů a dosáhla neuvěřitelných výdělků. Roli této AR hry v představení technologie rozšířené reality milionům lidí lze jen těžko docenit.

Pokémon GO je dobrodružná mobilní hra, která umisťuje bojiště do skutečného prostředí a vrství do uživatelského prostředí virtuální animované objekty. Od roku 2016 byly chyceny miliony nebo možná dokonce miliardy Pokémonů. Od té doby byla hra rozšířena o mnoho novinek, např. bojové ligy, turnaje Pokédex, raidy nebo sociální sítě. A hráči se dále baví.

4. Ingress Prime

Cena: Zdarma. Stažení: 10M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 155 Mb Android, 206 Mb iOS.

Zapojte se do války o ovládnutí záhadné látky, která se nazývá exotická hmota nebo jen XM a nově se objevila na mnoha místech po celém světě. Představuje hrozbu nebo naopak novou naději k uvolnění plného potenciálu lidstva? Jedná se o společnou hru s rozšířenou realitou, v níž dvě frakce soutěží ve zkoumání a odhalování pravdy. Umělecká díla, památky, náměstí – skenujte místa pomocí skeneru aplikace a hledejte zdroje.

Budete soutěžit s druhým týmem v obsazování nového virtuálního území a propojování míst a portálů, které budete následně bránit. Hra celkově nabízí příjemný týmový zážitek, kdy se vydáváte na průzkumné mise, zabijete čas a případně si také najdete nové přátele. Od svého uvedení na trh v roce 2012 se stále aktivně vyvíjí a vylepšuje. Přesto si mnoho hráčů nepřestává stěžovat na chyby, grafiku a nedostatečné nastavení jasných pravidel.

get neyon clash

5. Egg, Inc.

Cena: Zdarma. Stažení: 10M.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 9.0 nebo vyšší.
Velikost: 40 Mb Android, 90 Mb iOS.

Malá kuřecí farma ve vašem obývacím pokoji prostřednictvím simulační klikací hry, která hráče přitáhne k obrazovce s každým vylíhnutým vejcem. Ano, více kuřat, více vajec, více líhní, větší prodej. V pokoji vám brzy nezůstane žádné volné místo. U hry s ostrou 3D grafikou a zábavnými kuřaty určitě strávíte s dětmi příjemný rodinný čas.

Vylepšujte, rozšiřujte farmu, vydávejte se na mise, zkoumejte stavební materiály, postupujte klasickým způsobem zdarma nebo rychleji s placenými předměty. Díky hudbě na pozadí je vše ještě podmanivější. Reklamy a nákupy nejsou příliš rušivé. Mimochodem, herní měnou jsou zlatá vejce. Egg Inc. je návyková hra pro trpělivé hráče.

6. Angry Birds AR: Isle of Pigs

Cena: Zdarma. Stažení: 10K.
Vyžaduje: Android 7.1, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 100 Mb Android, 150 Mb iOS.

Co takhle hrát oblíbené Angry Birds na skutečném fyzickém povrchu a probouzet v lidech zvědavost, o co jde? A kdyby se místo ptáčků objevovala malá zelená prasátka? Jedná se o pěknou zábavnou mobilní dobrodružnou hru s rozšířenou realitou, která nabízí 70 úrovní a promítá činnost pomocí obrazovky smartphonu na skutečné prostředí. Procházejte úrovně s různými prasečími chlívky, umísťujte je do různých prostředí a poté na prasátka zaútočte prakem!

Přistupujte z různých úhlů, upravujte velikost herní obrazovky nebo si klepnutím pořiďte snímky. Je to příjemná a zábavná jednoduchá hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Mohla by být také výchozím bodem pro ty, kteří se teprve chystají naučit, jak pracovat s 3D prvky. Aplikace vyžaduje telefon, který podporuje rozšířenou realitu, tedy s fotoaparátem, gyroskopem a připojením k internetu.

7. WallaMe

Cena: Zdarma. Stažení: 100K.
Vyžaduje: Android 4.1, iOS 9.0 nebo vyšší.
Velikost: 21 Mb Android, 50 Mb iOS.

Tato hra s rozšířenou realitou kombinuje technologii geolokace AR se zábavnými společenskými aktivitami. Přátelé a kolegové si mohou vzájemně nechávat ukryté zábavné a škádlivé zprávy. Uživatelé aplikace vyfotí skutečné fyzické místo (ulice, zdi atd.) a poté na něj přidají texty, obrázky nebo ruční kresby. Poté je mohou sdílet s přáteli nebo kýmkoli jiným, aby mohl přijít a tyto skryté zprávy objevit.

Skvělé je také to, že hra neobsahuje žádné reklamy ani nákupy v aplikaci. Můžete si ji užít zcela zdarma! Zprávy mohou být soukromé nebo veřejné. Zprávy si však mohou zobrazit pouze uživatelé aplikace s rozšířenou realitou. WallaMe přichází s AR/geolokací, samolepkami, nástroji na kreslení, sociálním sdílením, komentováním a fotoaparátem. Celkově vzato se jedná o pěknou a zábavnou dobrodružnou hru, která stojí za vyzkoušení.

P.S. Poslední aktualizace byla představena v červenci 2019 a doufáme, že vývojáři hru neopustí.

Střílečky s rozšířenou realitou

Střílečky jsou ve světě her považovány za nejpopulárnější žánr. Fanoušci her Counter Strike a Call of Duty nyní mohou čelit svým nepřátelům ve skutečném světě, nejen na obrazovce počítače. Umístěním nepřítele do skutečného prostředí vám střílečky s rozšířenou realitou z pohledu první osoby umožní bránit své okolí a pocítit fantastické emoce.

8. The Walking Dead: Our World

Cena: Zdarma. Stažení: 5M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 150 Mb Android, 260 Mb iOS.

Střílečka z pohledu první osoby se střílením zombie, která nabízí velkolepé souboje ve fyzickém prostředí. Ve skutečnosti není vyžadován žádný pohyb, aplikace přináší přestřelku přímo na místo, kde hrajete. Dávejte pozor na ostatní lidi venku, protože nevidí, co vidíte na obrazovce vy. Namiřte kameru na náhodná místa a až se objeví zombie, střelte ji do hlavy.

Když si chcete dát přestřelku s více hráči, vytvořte tým s přáteli. K vítězství budete potřebovat co nejvíce bodů, a rozhodně vám pomůže odstřelovací puška. Foťte se se slavnými postavami seriálu The Walking Dead a sdílejte fotky na sociálních médiích. Věkové hodnocení je 17+, protože hra může obsahovat hororové prvky a realistické násilí.

9. Reality Clash: AR Combat Game

Cena: Zdarma. Stažení: 10K.
Vyžaduje: Android 8.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 66 Mb Android, 600 Mb iOS.

Reality Clash je jedním z ukázkových příkladů stříleček s rozšířenou realitou, protože zahrnuje podobný princip zkoumání prostředí, vyhledávání nepřítele a střelby ze zálohy. Hra je zdarma a využívá geolokace, díky níž se hráči se smartphony účastní bitev v reálném čase, přeměňují skutečná místa ve virtuální prostory, procházejí 3D mapu města a těží na zvláštních místech zdroje.

Pokud si chcete hru zahrát, budete potřebovat: geolokaci, připojení k internetu, GPS a podporu ARKit pro iPhone 6 a vyšší. Fanoušci jedinečných herních zbraní, avatarů, bojové dynamiky, bitev v reálném čase a her s rozšířenou realitou obecně si tuto hru nepochybně zamilují. Za skutečné peníze si můžete koupit plány a stříbro.

10. Father.io

Cena: Zdarma. Stažení: 1M.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 10.3.3 nebo vyšší.
Velikost: 100 Mb Android, 230 Mb iOS.

Laserové bitvy pro více hráčů prostřednictvím mobilní hry s rozšířenou realitou. Tato střílečka z pohledu první osoby však vyžaduje Inceptor, speciální zařízení AR od stejného dodavatele, které je zaměřeno na vylepšení hry, protože ne všechny telefony podporují rozšířenou realitu. Díky němu mohou hráči lokalizovat další hráče s GPS lokalizací, zasáhnout nepřátele až na 50 metrů a střílet headshoty až na 15 metrů.

Na výběr jsou 4 různé typy zbraní (útočná puška, odstřelovací puška, samopal a pistole), které se liší dosahem střelby, přesností a mírou poškození. Hru můžete hrát uvnitř, venku, v týmech až 16 proti 16 nebo jednotlivě. Poslední aktualizace byla bohužel provedena v roce 2018, takže budoucnost tohoto projektu je nejasná.

get neyon clash

11. Zombie Gunship Revenant AR

Cena: Zdarma. Stažení: 100K.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 55 Mb Android, 63 Mb iOS.

Další fascinující střílečka s rozšířenou realitou, kdy sedíte za řídicí pákou vojenského vrtulníku se spoustou munice, pomocí které lovíte ze vzduchu zombie. Ovládejte let vrtulníku pohybem těla, přepínejte do režimu infračervené kamery pro noční vidění a vyzbrojte se zbraněmi, střelami, raketami a naváděnými střelami.

Poznámka: Aby mohl člověk hrát Zombie Gunship, potřebuje zařízení s ARCore. A pak začne akce – můžete očekávat velmi intenzivní bitvy, střílení s realistickou silou a skvělou grafiku. Jednoduché rozhraní, vybavujete se zbraněmi, abyste mohli střílet, i když si mnoho uživatelů stěžuje na ovládací prvky a režim AR fotoaparátu.

12. Knightfall AR

Cena: Zdarma. Stažení: 100K.
Vyžaduje: Android 7.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 31 Mb Android, 850 Mb iOS.

Svět templářských rytířů a bojů v podobě zážitku s rozšířenou realitou, který kombinuje prvky strategické, dobrodružné a bojové hry. Svatý grál virtuálně brání mamlúčtí bojovníci, kteří střeží hradní zdi, a vy je musíte přelstít nebo s nimi bojovat šípy a ohnivými koulemi. Všechny postavy se nacházejí v uživatelském prostředí a bojiště je zobrazeno na obrazovce.

Hra má na druhou stranu atmosféru demo verze, je velmi jednoduchá a zahrnuje pouze několik ovládacích prvků. Neexistuje režim pro více hráčů, pouze režim pro jednoho hráče. K dispozici je však také Foto režim, takže můžete umisťovat postavy nebo je škálovat, přidávat animace a fotografovat a poté fotky sdílet s přáteli na sociálních médiích.

13. RealTag

Cena: Zdarma. Stažení: 100K.
Vyžaduje: Android 6.0.
Velikost: 118 Mb Android.

Další laserová honička, kterou lze hrát s fotoaparátem smartphonu a připojením k internetu. Zamiřte a střílejte na ostatní hráče, kteří se objeví v poli fotoaparátu. Hra je jednoduchá, nenabízí žádný výběr zbraně a uživatelé musí být připojeni ke stejné Wi-fi. Zatím existuje pouze verze pro zařízení s operačním systémem Android. Hru vyvíjí jeden soukromý programátor, avšak přesto nabízí slibný potenciál.

Sportovní hry s rozšířenou realitou / questy

Pokud jste sportovní fanoušek v reálném životě, určitě se vám bude líbit možnost zapojit se do sportu v rozšířené realitě. Se sportovními AR hrami pro Android/iOS si budete moci zahrát basketbal, vyzkoušet závodění nebo rannímu běhání dodat trochu adrenalinu. Ještě lepší jsou úkoly v reálném životě. Prohledáváte své okolí, cestujete po  zemi, hledáte poklady, seznamujete se s novými lidmi a lépe poznáváte svět.

14. Zombies, Run!

Cena: Zdarma. Stažení: 1M.
Vyžaduje: Android, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 200-300 Mb Android, 511 Mb iOS.

Přichází hra s rozšířenou realitou, díky které se vaše ranní běhání promění ve fascinující dobrodružství! Vaše hlavní postava se jménem Hráč 5 přežije útok zombie na město. Ve sluchátkách budete poslouchat hudbu a různá vyprávění.

Hlavním cílem je plnit různé mise chůzí nebo během. Sbíráte předměty a utíkáte před zombie, které vás pronásledují. Nyní je vydáno několik sezón hry, takže nikdy neztratíte motivaci dát si ráno do těla!

15. AR Sports Basketball

Cena: Zdarma. Stažení: n/a.
Vyžaduje: iOS 11.00 nebo vyšší. Velikost: 70 Mb.

Hra AR Sports Basketball s rozšířenou realitou pro iOS od belgické tovární technologické společnosti Triangle vám umožňuje střílet do obruče jako basketbalový hráč, a to kdekoli a kdykoli. Jedná se o jednoduchou hru se zapojením virtuální reality na základní úrovni, která zahrnuje různé herní režimy (stolní, běžný, pro více hráčů) a také různé velikosti obručí. Hra je ve skutečnosti tak jednoduchá, že uživatelé již žádají o další funkce.

Tato basketbalová hra s rozšířenou realitou funguje na zařízeních iOS 11.0 nebo novějších (je kompatibilní s ARKit), tj. IPhonech, iPadech a iPod Touch. Namiřte telefon, najděte oblast pro umístění obruče, která se vám objeví na obrazovce, namiřte a střílejte míč jednotlivě nebo střídejte hráče 1 a 2. Ve stolním režimu můžete udělat totéž, ale například s menší obručí umístěnou na stole.

16. AR Basketball Game

Cena: Zdarma. Stažení: 10K.
Vyžaduje: Android 4.1, iOS 8.0 nebo vyšší.
Velikost: 13 Mb Android, 52 Mb iOS.

Naštěstí existují také verze podobné míčové hry pro Android. Umístěte telefon kamkoli chcete, podívejte se na obruč na obrazovce a švihnutím donekonečna střílejte míče, abyste získali body. Je to slušná malá hra s rozšířenou realitou, která vám umožní na pár minut vypnout, i když také může být docela návyková. Nejsou třeba žádné obrázky, QR kódy nebo značky – stačí spustit aplikaci a házet virtuální míče. Přejetím doprava vyberete úroveň obtížnosti, k dispozici jich je až 50.

17. Geocaching

Cena: Zdarma. Stažení: 10M.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 12.0 nebo vyšší.
Velikost: 34 Mb Android, 122 Mb iOS.

Přichází hra na lov pokladů v režimu s rozšířenou realitou. Má své stoupence téměř ve všech zemích světa a vybízí vás k prozkoumání skrytých míst planety. Jak to funguje? Prostřednictvím aplikace s rozšířenou realitou získáte pokyny, kde hledat kešky. Mohou se nacházet ve vedlejší budově nebo na vrcholu hory. Po úspěšném nalezení nahrajte  fotku a ukryjete nový předmět pro další hráče.

Funkce hry: nedávná aktivita, rady ke keškám, mapa, kompas, kešky v okolí v reálném čase s pohybem hráče, posílání zpráv mezi hráči, nastavení navigace a vzdálenosti atd. Lze zvolit upřednostňovanou možnost mapy: podle ulice, podle satelitu nebo hybridní.

Ve verzi Premium lze hledat poklady na offline mapě. Tak složitá mobilní aplikace samozřejmě nefunguje vždy hladce a bez zádrhelů, ale její vývojáři ze Seattlu neustále opravují chyby, aktuální verze je již 8.30.1.

get neyon clash

Deskové a vzdělávací hry s rozšířenou realitou, sociální sítě

Tento typ her je vhodný pro jednoho nebo více hráčů. Bojištěm je váš stůl nebo podlaha a skutečnou hru představuje váš smartphone. Krátké hry s rozšířenou realitou pro Android a iOS vám umožní užít si každou volnou minutu.

18. Augmented Class

Cena: Zdarma. Stažení: 10K.
Vyžaduje: Android 5.0. Velikost: 132 Mb.

Vzdělávací aplikace ve fázi beta verze, která je však přesto celkem poutavá a interaktivní. Umožňuje vám vytvářet vlastní obsah a projekty s rozšířenou realitou prostřednictvím jednoduchého rozhraní, což může být přínosem pro učitele, studenty a děti. Nahrávejte modely předmětů, zvířat, automobilů atd. a umisťujte je do svého prostředí, abyste si je mohli prohlédnout a prozkoumat. Pokud chcete získat přístup ke všem funkcím, zaregistrujte se jako uživatel verze beta.

19. Devar

Cena: Zdarma. Stažení: 1M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 94 Mb Android, 183 Mb iOS.

Devar je platforma s rozšířenou realitou vhodná pro rodiny s dětmi, která nabízí různorodý obsah pro děti: knihy, lekce, postavy, vesmírné modely a další. Jak lépe motivovat a zaujmout děti k učení a objevování nových věcí? Pokud se chcete například podívat, jak vypadali dinosauři, namiřte kameru telefonu na rovný povrch, umístěte bod a prohlížejte si zvíře na obrazovce a pohybujte jím. Přejetím doleva a doprava zobrazíte další zvířata a fyzické předměty.

Tímto způsobem mohou děti pomocí režimu fotoaparátu s rozšířenou realitou kreslit, setkat se s draky, roboty nebo historickými postavami, pořizovat si s nimi fotografie, hrát minihry, vybarvovat knihy a vytvářet jejich znázornění s rozšířenou realitou, dozvědět se o sluneční soustavě, lidské anatomii atd. Zvláštní zmínku si zaslouží knihy s rozšířenou realitou od vydavatelů z mnoha různých zemí. Je třeba připojení k internetu.

20. Sling Shot AR

Cena: Zdarma. Stažení: 1K.
Vyžaduje: Android 4.1. Velikost: 64 Mb.

Střelba z praku s rozšířenou realitou s vylepšením – sestřelte kamenem ovoce z hlavy svého kamaráda nebo kamarádky. Postupte do dalších úrovní a odemkněte nové ovoce a animované obličejové masky a filtry, sdílejte fotky všech vtipných zážitků na sociálních médiích. Součástí jsou dynamické zvukové efekty a co víc, ke hraní nepotřebujete připojení k internetu.

21. MyARGalaxy – Solar System

Cena: Zdarma. Stažení: 10K.
Vyžaduje: Android 4.3, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 100 Mb Android, 502 Mb iOS.

Pomocí interaktivních karet se dozvíte více o kosmických tělesech, planetách a sluneční soustavě. Slunce, Země, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter a další podrobně a jako na dlani. Stáhněte a vytiskněte si zvláštní karty, nainstalujte si aplikaci, nasměrujte fotoaparát na kartu a prohlížejte planety v režimu s rozšířenou realitou. Kolekce je navíc k dispozici ke koupi.

best augmented reality games

Prozkoumejte také další projekty společnosti LunarEx Games (Atlanta, USA), jako je akvárium, dinosauři, Leia 3D, zábavné mobilní aplikace a hry s rozšířenou realitou.

22. AR Solar System

Cena: Zdarma. Stažení: 50K.
Vyžaduje: Android 4.4. Velikost: 122 Mb.

Pokud máte zájem o alternativní prostředí sluneční soustavy s rozšířenou realitou, a to zejména pro zařízení Android, k dispozici je aplikace od amerického soukromého vývojáře vytvořená pomocí vývojové platformy s rozšířenou realitou Vuforia a herního engine Unity. Stačí vytisknout cílový list se značkami, namířit na něj fotoaparát smartphonu a zobrazit planety a oběžné dráhy. Procházejte místa pomocí červených a modrých tlačítek.

23. Monster Park AR

Cena: Zdarma. Stažení: 500K.
Vyžaduje: Android 7.0, iOS 11.0 nebo vyšší.
Velikost: 34 Mb Android, 251 Mb iOS.

Dinosaury a prehistorická zvířata podle všeho považují za obdivuhodné téma jak vývojáři aplikací, tak i spotřebitelé. Není překvapením, že když umístíte do kuchyně obřího plaza, dostaví se zvláštní a tak trochu děsivý pocit. Poté si pořiďte fotku a pošlete ji přátelům a rodině, určitě je překvapíte..

Kromě toho lze poslouchat řev těchto stvoření a sledovat, jak se kolem nás pohybují, nebo měnit jejich barvu nebo vzor kůže. Také je můžete zvětšovat nebo zmenšovat. V základní bezplatné verzi je však k dispozici pouze T-Rex, ostatní zvířata je třeba zakoupit. Triceratops nebo scolopendra – co je pro vás nejvíce vzrušující?

24. Metaverse

Cena: Zdarma. Stažení: 100K.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 9.3 nebo vyšší.
Velikost: 30 Mb Android, 80 Mb iOS.

Vytváření vlastních interaktivních objektů, postav nebo vizuálních efektů by mohlo být zábavné i poučné. Přesně to nabízí projekty Metaverse: můžete vytvářet zážitky s rozšířenou realitou v desktopové aplikaci Metaverse Studio a poté je zobrazit v mobilní aplikaci Metaverse nebo je ukázat přátelům, známým, studentům nebo spolupracovníkům.

Aplikace umožňuje představit objekty s rozšířenou realitou dětem v učebnách, v marketingu pro použití herních prvků a zapojení zákazníků (např. virtuální hodinky, které si můžete prostřednictvím telefonu vyzkoušet na ruce), nebo jen tak pro zábavu s přáteli – při honbě za pokladem s QR kódy a markery s rozšířenou realitou, k oživení fotek, atd.). Využijte obrovskou knihovnu položek, návody najdete na YouTube kanálu Metaverse.

25. AR Cat

Cena: Zdarma. Stažení: 500K.
Vyžaduje: Android 4.1. Velikost: 30 Mb.

Může existovat příjemnější a více uklidňující způsob, jak ukončit tento materiál nebo jakýkoli jiný úkol, než pomazlení s kotětem? Podle mě ne. Umístěte svého malého virtuálního chlupatého kamaráda na jakýkoli povrch a hrajte si s ním, krmte ho nebo ho učte nové kousky. Můžete si vybrat mezi různými kočkami, z nichž každá má specifickou povahu a preference, o kterých se dozvíte. Také můžete sbírat 21 slavných koček.Zdarma AR games

Závěr

Toto byl náš rozsáhlý přehled her s rozšířenou realitou, které jsou právě teď na trhu, a her, které se v nejbližší budoucnosti objeví v obchodech s aplikacemi. Doufáme, že alespoň s některými udeříme na správnou strunu. Chybí tu něco? Pokud máte vlastní oblíbenou nebo připravovanou hru, aplikaci atd. s rozšířenou realitou, neváhejte a podělte se o ně s ostatními v komentářích. Nebo možná máte rádi retro konzolové hry, třeba Mario Kart nebo Animal Crossing, zachované jako ROM na Gamulatoru.

get neyon clash

About author

Kristina Kurhanska
Kristina Kurhanska

Kristina Kurhanska je vedoucí IT analytička pro vytváření nestranných recenzí marketingových společností zaměřených na software, SaaS, vývoj pro web a IT.

Kristina Kurhanska is a senior IT analyst at ThinkMobiles. For over 5 years she has written reviews about software, SaaS, web & mobile development companies, digital marketing agencies, etc. Kristina is sharp on the latest software technologies and trends on the global market.