ThinkMobiles is one of most trusted companies conducting IT & software reviews since 2011. Our mission is to provide best reviews, analysis, user feedback and vendor profiles. Learn more about review process.

בדיקה והשוואה של 15 כלים חינמיים לניקוי קבצי רגיסטרי

Disclosure:

We may receive compensation when you click on links. Neither our writers nor our editors get paid to publish content and are fully committed to editorial standards .

תוכניות ניקוי לקבצי רגיסטרי ( כוורות רישום מידע והגדרות מערכתיות ) חשובות ביותר מכיוון שהם מסירות מאות רשומות רישום חסרות תועלת ממערכת Windows. לדוגמה, קבצים שאינם קיימים יותר ויידרשו שעות למחוק אותם ידנית. במקום לפרסם רשימה רגילה של תוכניות מובילות, אנו רוצים לבדוק ולהשוות בין כלי הניקיון החינמיים.

בחרנו ברשימת 10 מנקי הרישום המובילים שהשיגו את הביקורות הטובות ביותר על ידי משתמשים ברשת. בסך הכל, כולם מסירים ערכים כמו מפתחות מחלקה לא חוקיים, קיצורי דרך לתוכנות שנמחקו, קבצי DLL משותפים, נתיבי יישומים, קבצי עזרה, שיוך קבצים, מפתחות רישום ריקים וכו ‘. רובם מספקים תכונות שימושיות כמו התקדמות סריקה, תזמון סריקה, איתור החומרה, רשימת התעלמות, גיבויים אוטומטיים, מנהל אתחול, הפעלה עם טעינת המחשב, קבצי יומן. וכמובן, לכל התוכנות הללו לנקות הרישום יש כלי לתיקון לחיצה אחת. אתה יכול גם לבדוק את המדריך שלנו לגבי תוכנות מסוג זה.

רעיון הבדיקה היה ברור: למצוא כמה שגיאות כל מנקה ברישום ימצא ונקה, וכיצד הוא ישפיע על ביצועי מחשב. השתמשנו במחשב שולחני עם זיכרון RAM של 8 ג’יגה-בייט הפועל ב- Windows 7 Professional. אך ראשית, סיכום נתונים בסיסי מהיר ותיאורים קצרים.

I. תמצית עניינים

שפות נתמכות גודל התקנה קובץ ההתקנה מחיר לגרסה מלאה לתקופת-ניסיון חינם תוכנה
34 163 MB 48 MB $19.99 IObit
7 51 MB 15 MB $8.48 Auslogics
61 60 MB 25 MB $24.95 AVG PC TuneUp
1 5 MB 5 MB $28.95 15 days CCleaner
31 2 MB 1 MB Defencebyte
20 8 MB 6 MB $19.97 14 days Eusing
26 208 MB 59 MB $39.99 60 days Glarysoft
43 43 MB 10 MB $39.99 System Mechanic
21 15 MB 6 MB $39.95 JetClean
28 17 MB 4 MB jv16 Power Tools
10 18 MB 52 MB $39.96 LRC
1 10 MB 4 MB Pointstone
50 26 MB 6 MB $19.97 Registry Life
1 19 MB 6 MB WinUtilities
2 76 MB 18 MB $39.95 Wise Care 365

אז, מדדנו כמה שגיאות רישום כל אחת מחמישה עשר התוכנות מצאו וניקו, וכן כיצד זה השפיע על זמן ההפעלה של המחשב. לקבלת תוצאות הוגנות, בכל פעם שיצרנו נקודת שחזור וחזרנו אליה לבדיקת התוכנה הבאה. אתם יכולים לראות את התוצאות בטבלה, אך זכרו כי מנקה רגיסטרי אינו כלי תחזוקת מחשב והוא אינו מיועד להאיץ או לייעל מחשב. תוכנות לניקוי רגיסטרי עוזרות רק לתקן שגיאות רישום.

II . השוואת פיצ’רים

כלי תזמון איחוי חיפוש צפייה עריכה שחזור גיבוי תוכנה
Pro Pro IObit
Pro Pro Auslogics
Pro Pro Pro AVG PC TuneUp
CCleaner
Pro Defencebyte
Eusing
Glarysoft
Pro Pro Pro Pro Pro System Mechanic
JetClean
Pro jv16 Power Tools
LRC
Pointstone
Registry Life
WinUtilities
Pro Wise Care 365

III.  מבחן ביצועים

טבלה זו מציגה בפירוט כמה שגיאות נמצאו על ידי כל מנקה ברישום, זה יכול לעזור לכם לבחור בחירה טובה יותר לצרכים האישיים. כמו כן יש סיכום של תיקון שגיאות והעצת אתמול המערכת.

סך השגיאות שתוקנו שגיאות אחרות שגיאות הסרת התקנות סיומות קבצים מסמכים אחרונים קבצי DLLs חסרים נתיבי קבצים לא קיימים Activex  ובעיות class תוכנה
203 5 87 1 25 2 83 IObit
217 1 202 1 1 12 Auslogics
Pro 9 8 12 AVG PC TuneUp
24 1 1 12 10 CCleaner
407 4 36 14 20 5 328 Defencebyte
308 24 189 2 12 80 1 Eusing
122 30 92 Glarysoft
Pro 1 2 System Mechanic
586 25 200 8 12 12 329 JetClean
Pro 2 1 2 jv16 Power Tools
67 17 12 12 26 LRC
215 166 3 18 12 10 6 Pointstone
215 166 3 18 12 10 6 Pointstone
150 53 21 12 52 12 WinUtilities
573 21 181 12 12 342 Wise Care 365

כעת, נתאר בקצרה את מה שחווינו עם כל אחד מ -15 מנקי הרישום החינמיים.

תוכנות ניקוי הרגיסטרי הטובות ביותר

Advanced SystemCare registry cleaner

אם אתה רוצה ניקוי / מיטוב למחשב ו(!)כלי להגנה על נתונים בפתרון אחד אז יש לכם את התוכנהAdvanced SystemCare מאת IObit. יש לה מגוון של כלים ופונקציות, אך בנושא זה התמקדנו בכאלה הקשורים לרישום.ניסינו את הגרסה החינמית שלהם בגירסת 12.5.0 האחרונה. נמצאו 848 שגיאות בסריקה של 6 דקות בערך. כמו כן, ראוי להזכיר כי לאחרונה התווסף ניטור בזמן אמת למצב המערכת לגירסה חינמית זו, דבר אשר נדיר עבור תוכנות מסוג זה.

Pros

 • ממשק מאורגן היטב
 • 12 תחומים שונים למיטוב המחשב
 • ניטור בזמן אמת

Cons

 • אין אפשרות לסריקת קבצים חיצוניים
 • בעיות עם מזעור התוכנה במערכת Windows
 • גישה לקבצים נעולים לאחר הסריקה

בנוסף לטיפול בבעיות ברישום, Advanced SystemCare יכולה לעשות המון בשבילך: לנקות קבצי זבל, לפנות יותר שטח בדיסק, שיפור ביצועיי זיכרון RAM ומעבד, פיקוח על גלישה באינטרנט וחסימה של כל תוכן חשוד או זדוני. בנוגע לניקוי הרישום, התוכנה כוללת את הכרטיסייה “נקה ומטב” – היא מפעילה סריקת מערכת כל פעם (אתה יכול להפסיק אותה אבל לא להשהות אותה). פונקציית “ניקוי” זו ממקדת את הניקוי לאזורי מחשב שונים, 12 ליתר דיוק, וכדי לברר מהם אותם אזורים, אנא קרא את הסקירה המלאה של Advanced SystemCare.

free registry cleaners

System Mechanic מוצאת באופן אוטומטי ערכי מפתחות מיושנים, שאינם בשימוש ושבורים שעלולים להאט את רישום המערכת. היא מחפשת מפתחות DLL לא חוקיים, שיוך קבצים שגוי והפניות לא חוקיות ומתקנת אותם תוך מספר שניות. דוח הסריקה זמין בשתי צורות: קצר ומפורט. במקרה הראשון, הוא מציג רק את מספר השגיאות ומציע תיקון לחיצה אחת. דוח מלא ממיין שגיאות לפי קטגוריות עם הסברים וטיפים, ומאפשר למשתמש לציין את סוג השגיאות שיש למחוק.

Pros

 • עצות להאצת הביצועים
 • קביעת פעולות מתוזמנות

Cons

 • ישנן פונקציות לא שאינן זמינות בגרסה החינמית
 • אין הסרת שגיאות ידנית
 • ניקוי קבצי הרגיסטרי תתאפשר בסריקה מלאה של המערכת בלבד

ל- System Mechanic יש מרכז גיבויים מובנה שיכול לשחזר לכל השינויים שבוצעו במערכת. סריקה מלאה כוללת קבצי זבל וקבצים זמניים בכדי לסייע לנקות שטח בכונן הקשיח. בגרסת המלאה היא מציגה גם המלצות להאצה ומיטוב חיבור המחשב האישי לאינטרנט. ניקוי הרגיסטרי זמין רק כחלק מסריקת מחשב מלאה, שאגב מאפשרת תזמון ניקוי קבוע.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

best registry cleaner

הגרסה חינמית של Wise Care 365 מציעה המון בפני עצמה: תזמון ניקוי, גיבוי שינויים אוטומטיים, יוצר סיסמאות, סריקת סוגים שונים (רגיל, בטוח או עמוק). גרסת Pro עבור $ 30 מעניקה תכונות נוספות כמו גישה למשתמשים מרובים, האצת מערכת, כוונון או אופטימיזציה והתאמות אישיות. כשסרקנו את המחשב האישי שלנו, הוא מצא 160 שגיאות, וזה יותר מאחרים.

Pros

 • סריקות מתוזמנות
 • ממשק נקי ופשוט
 • ביצועים מהירים

Cons

 • תנסה להתקין תוכנות נוספות

אם אתה מחפש מנקה חינמי לקבצי רגיסטרי במערכת Windows 10 או גרסאות ישנות יותר,Wise Care 365 היא בחירה נחמדה למשימות בסיסיות של רישום. משתמשים יכולים למצוא בעיות ולחקור אותן לאחר שהתוכנית סיימה לסרוק ולנתח את המערכת. יש אפשרות ליצור קיצור דרך כדי להקל על הניקוי הרגיל – פתח את ההגדרות(Settings)> הפעלה אוטומטית(Autorun)> לחץ על סמל “נקה בלחיצה אחת”. יש גם איחוי קבצי רישום וגיבויים.

4 of 15

CCleaner

Ccleaner review

אין ספק שהתוכנה Ccleaner היא אחת ממנקי הרישומים החינמיים הפופולריים ביותר בקרב משתמשים ברחבי העולם. במבחן שלנו הוא מצא 16 שגיאות, למרות שאנחנו חייבים להגיד את הנקודה הבאה- Ccleaner אינה רק תוכנית לנקות רישומים, מכיוון שהיא לא רק ממטבת את הרישום. ניתן להתקין אותה מקובץ הפעלה או כגרסה ניידת. יש גם גרסת Pro שמציעה ניטור בזמן אמת, עדכונים אוטומטיים, תמיכה מעולה ומחיר של 25 דולרים.

Pros

 • רשימת אי הכללה
 • סט רחב של כלים
 • עדכוני תוכנה עקביים

Cons

 • פרסומות פופ-אפ שקופצות
 • לא מקצרת את זמן עליית המחשב time

CCleaner יכול להסיר מפתחות רישום וערכי רישום שמצביעים על קבצים או תוכניות שכבר לא קיימים. הדבר נכון גם לגבי קבצי ה- DLL, סיומות הקבצים, אובייקטים של COM / ActiveX, סוגי ספריות וכו ‘. חלק מהכלים מאפשר להציג, לשנות או להסיר התקנות, למצוא ולהסיר קבצים שגוזלים שטח דיסק רב. ניתן להתקין CCleaner בחינם בשתי דרכים: התקנה מלאה או באמצעות גרסה ניידת, שאינה דורשת התקנה.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

registry fixer free

תוכנת מיטוב מחשבים של חברת תוכנה אוסטרלית Defencebyte , היא מכילה כלים לניקוי רישומים בין פונקציות מועילות אחרות. אפשרויות סריקה לתיקון הרגיסטרי כוללות תוכנת מערכת, גופנים, ספריות משותפות, רשומות הפעלה, התקנים וירטואליים, היסטוריה וכו’. כלים נוספים בתוך Defencebyte  למשל מנקה דפדפן, מנהל שירותים של Windows, מסיר התקנות, תזמון וכו’ יכולים להוסיף לכם גם כן. נכון לעכשיו הם מציעים הנחות, כך שלמחשב אחד התוכנה עולה 39 דולר, 79 דולר לשלושה מכשירים, 111 דולר לחמישה מכשירים.

Pros

 • סריקה ותיקון מהירים
 • 15 ימי ניסיון.
 • תמיכה טכנית 24/7

Cons

 • התוכנה דורשת עדכונים ועבודה נוספת
 • יכולה

free registry cleaner software

בעזרת Eusing הצלחנו למצוא 63 שגיאות במחשב האישי שלנו. זהו כלי מנקה נוסף לרישום, והוא פשוט ככל שתוכנה כזו יכולה להיות. היא לא מספקת את האצת המערכת הטובה ביותר, אם כי היא טובה לניקוי קבצי הרגיסטרי. Eusing הוא מנקה חינמי של רגיסטרי שעובד על Windows 98, Me, 2000, XP, 2003, Vista, Windows 7, 8, 10.

Pros

 • אין רישיון בתשלום- כל התוכנה חינמית
 • מותאמת לעבודה גם עם גרסאות ישנות יותר של Windows
 • תמיכה בשפות רבות ואפשרות לרוץ בגרסה ניידת ללא התקנה version

Cons

 • אין מספיק נתונים על בעיות ברישום לאחר הסריקה
 • עשוי לדרוש התקנה של תוכנת ניקוי נוספת של RegEdit

היא סורקת רישומים של Windows אחר מידע לא חוקי, ואז מספקת רשימה של שגיאות שנמצאו. שם ניתן לראות את הבעיה, מפתחות הרישום שלה, ערך לכל ערך. יש גם גיבוי עבור קבצי רגיסטרי שתוקנו, מנהל ההפעלה מאפשר לצפות / לערוך יישומים הפועלים אוטומטית בכל הפעלה. ניתן להציג את התפריט ב-33 השפות הזמינות.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

best registry cleaner for Windows 7

זהו למעשה סט של מספר כלים למיטוב המחשב, הכולל את “כלי ניקוי והגברת המהירות במחשב שלי” – כלי לניקוי רגיסטרי. במהלך הבדיקה שלנו הוא זיהה 35 שגיאות. כלים שימושיים אחרים של תוכנת Macecraft כוללים מנקה היסטוריה, מנקה קבצים, כלים למיטוב ההפעלה, דוחס רישומים, נגד-מעקבים ב-Windows ומסיר תוכנות. הגרסה החינמית עובדת כניסיון של 60 יום עם פונקציונליות מלאה, המינוי עולה 11 דולר לשנה.

Pros

 • קלה לשימוש
 • גיבוי אוטומטי של קבצי רגיסטרי
 • המון הגדרות

Cons

 • ממשק משתמש פחות ידידותי מכלים אחרים

חינם, קליל ותואם לכל גרסה של Windows. לאחר הסריקה תוכל לשמור התוצאות בקובץ CSV, LiteLS, HTML, EML, DAT או כקובץ SQL, או אפילו להדפיס אותן. ניתן להציג שגיאות מפורטות בנפרד בעורך הרישום. משתמשים יכולים לחפש תהליכים, תוכנות וקבצים על ידי הזנת מילות מפתח. תכונה חיובית מאוד נוספת היא רשימה שחורה של אתרים.

Microsoft registry cleaner tools review

אחת מספקיות תוכנות האבטחה החזקות בשוק מציגה את מנקה הרגיסטרי AVG PC TuneUp. באתר האינטרנט AVG טוענת שהתוכנה TuneUp תשפר את זמן האתחול ב -77%, אך הבדיקה הקטנה שלנו הראתה נתונים לא כל כך אופטימיים – 95 שניות לפני הניקוי ו -91 שניות לאחר הניקוי, שהם בערך 13%. עם זאת, יש לה כלים טובים. לבסוף היא חשפה 108 שגיאות ברישום במבחן שלנו.

Pros

 • רצה בשקט במצב פעולה ברקע
 • שימושיות עשירה, ממשק נקי
 • מנקה מקום בדיסק לאחר הניקיון

Cons

 • אין אופציה לשחזור לאחר ביצוע פעולה” option
 • 50$ לרישיון מלא

היא לוקחת רק בערך כ- 42 מגה בייט של שטח בכונן הקשיח. סט הפונקציות שלה כולל מצב שינה, הסרת תוכנה לא רצויות, ניקוי דיסק, ניקוי דפדפן, וכמובן עושה את ‘הבסיס’ כמו מחיקת קבצים לצמיתות, אופטימיזציה של חיבור לאינטרנט, שחזור קבצים שנמחקו או שנפגעו בטעות.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

free registry cleaner tools

התוכנה תקבץ שגיאות ובעיות שזוהו ב”קבצים קשורים”, “רשימות היסטוריה”, “תוכנה שהוסרה או חסרה”, וזה נוח. היא גם מוצאת את המיקום של קבצי הרגיסטרי השגויים ומאפשר לך לגשת אליהם. במהלך הבדיקה שלנו Auslogics  מצאה 31 שגיאות.

גודל ההתקנה של v.7.0.17.0. הוא כ-12.2 מגה בייט ונדרש 42.0 MB של שטח פנוי בדיסק. אחד היתרונות העיקריים הוא שזו תוכנה חינמית. Auslogics עובדת על חלונות 10, 8 ו- 7 (64 סיביות / 32 סיביות), כמו גם גרסאות 32 סיביות של ויסטה ו- XP. כלי זה סורק אזורים כמו קיצורי דרך, סיומות קבצים, קבצי עזרה, תוכנות הפעלה, גופנים וכו’ בשביל למצוא בעיות.

Pros

 • חינמית לגמרי
 • התקנה קלה, תיקון בקליק אחד
 • גיבוי אוטומטי אפשרי

Cons

 • עלולה להתקין תוכנות נוספות

נחמד שיש לה את היכולת להשהות ולהמשיך את העבודה שלה בכל עת. Auslogics Cleaner מאתרת בעיות ומציגה את התוצאות בקבוצות על פי רמות חשיבות – נמוכה, בינונית או גבוהה. עבור משתמשים רבים אפשר למצוא יתרונות שימושיות רבות כמו: הצגת כל שגיאה בנפרד על ידי לחיצה ימנית על התוצאות, גיבויים גמישים ונקודות שחזור בכל רגע, רשימת אי הכללה-התעלמות, כפתור תיקון בחיצה אחת שנקרא “סרוק ותקן”.

free registry cleaner Windows 10

למרות שהיא לא מציגה את מספר השגיאות במהלך ההפעלה הראשונית, Little Registry Cleaner  טוענת כי ניקתה יותר בעיות מאשר בכל שאר כלי הניקוי החינמיים לרגיסטרי. היא חינמית לחלוטין ותוכלו לציין תיקיה לגיבויים, קבצים / תיקיות מסוימות להתעלמות , כמו גם להגדיר לוח זמנים לסריקה.

Pros

 • חינמית לחלוטין, קוד פתוח
 • ביצועים טובים
 • סביבת עבודה נוחה

Cons

 • תיאורים מעורפלים של טעויות
 • האטת מערכת מסוימת בזמן הניקוי
 • אין הרבה הסברים

התוכנה זמינה ב- 17 שפות כולל אנגלית, ערבית, סינית, צרפתית, גרמנית, יוונית, רוסית, ספרדית וכו’.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

11 of 15

JetClean

free registry cleaner programs

המספר הגדול ביותר של השגיאות – 347, זוהה על ידי מנקה הרישום JetClean, שהוא בחינם. יש תיקון בלחיצה אחת, כיבוי אוטומטי לאחר התיקון, סריקה לבעיות ספציפיות (למשל נתיבי תוכנות, כלי אתחול, מטמון DNS, זיכרון, אודיו, גופנים, מכשירים וירטואליים). כמה כלים נוספים לא יזיקו – התקנת תוכנית ההתקנה, כלי האופטימיזציה של האתחול, ממטב הביצועים, מאחה רגיסטרי.

Pros

 • גיבויי חירום
 • סריקה מהירה, ממשק נחמד
 • גרסה ניידת ללא התקנה

Cons

 • חלק מהכלים ניתנים לשימוש בגרסה המלאה בלבד
 • מתקינה תוכנות לא רצויות עם ההתקנה הראשונית

ב “רשימת קבצי Log להתעלמות”  ההגדרות כל הדוחות של כל פעולת ניקוי בודדות מאוחסנים. Jet Cleaner מספקת גם כלי מידע לחומרה, ניקיון מטמון ה- DNS, תזמון ניקוי אוטומטי. בסך הכל, זה כלי יעיל למדי בהפחתת שגיאות שמאטות את המערכת, איתור ומחיקת קבצי זבל בפח המחזור, מסמכים אחרונים, קבצים זמניים, קבצי יומן, לוח וזיכרונות dump.

best registry cleaner softבעזרת הכלי WinUtilities מצאנו 161 שגיאות. ניתן גם לבחור אילו אזורים לסרוק, ליצור נקודת שחזור ולייצא את יומן השגיאות כקובץ HTML. הגדרה נוספת אפשרית- הסרת נקודות שחזור אוטומטית לאחר מספר ימים. היא גם שימושיות למדי כדי לשמור על המחשב האישי קליל. רישיון בתשלום מציע 3 מכשירים תומכים, מיטוב של הדיסק הקשיח, קידוד קבצים ותמיכה טכנית 24/7.

Pros

 • ביצועים טובים
 • הגדרות שימושיות

Cons

 • אפשרויות בסיסיות
 • חוסר בפיצ'רים מתקדמים

כלי הניקוי הזה כולל מעל 20 מודולים, למשל, גיבוי דיסק קשיח, גיבוי ושחזור של רגיסטרי, ניתוח דיסק ואיחוי ועוד כמה. יש לה גרסה חינמית וגם בתשלום, ממשק נקי ונוח, שדרוגים אוטומטיים תכופים.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

download registry life

התוכנה השימושית הזו של ChemTable חינמית לחלוטין, למרות סט גדול של תכונות. היא מזהה 20 סוגים של שגיאות בכל רמות הרישום. היא עובדת בשני מצבים: קלאסי – מבצע חיפוש שגיאות רגיל, ומיוחד – מאפשר לך להתאים אישית פרמטרים של חיפוש ומיקומים. תכונות נוספות: מנהל אתחול, רשימת אי-הכללה, מיטוב הרגיסטרי (מומלץ להשתמש באופן קבוע כדי להפחית קטיעות ברצף הרישום התקין).

Pros

 • מגיע עם עורך רגיסטרי
 • חלון תוצאות מקיף
 • מנהל ריצה אוטומטית עוצמתי

Cons

 • פרסומות למוצרים נוספים מבית ChemTable

free registry cleaner

בסוף סריקה, לכל רשומת רגיסטרי, PointStone מציגה הערכה של תקינות המבנה. זה מאפשר למשתמשים מנוסים לחפש ידנית את הגורם לבעיות. קיימת אפשרות לשמירת הגדרות עבור התקנים בלתי נגישים באופן זמני כמו התקני מדיה נשלפת או התקני מדיה על גבי הרשת וכן ליצור רשימת אי-הכללות גלובלית. קיימת אי הכללות גלובלית מסריקה. רשימת התכונות גדלה אם תתממשק אותה עם התוכנה Pointstone System Cleaner.

Pros

 • כלי הצלה
 • מסוגל להתעלם משגיאות בהתקנים חיצוניים

Cons

 • מסך תוצאות לא נוח

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

glarysoft registry repair review

GGlarysoft היא חברה ידועה של כליי אופטימיזציה למחשב וכוונון עבור Windows. ראשית, שימו לב שתיקון הרגיסטרי של Glarysoft מכיל גם כלי לעדכוני תוכנה – לקבלת גרסאות חדשות באופן אוטומטי. זה לא אופייני למנקי הרשומות החינמיים. עבור כל שגיאת רישום היא מציגה תיאור, מיקום, פתרון אפשרי ועורך. כאשר אתה מפעיל את קובץ ההפעלה של התוכנית, הסריקה תתחיל אוטומטית. זה מאוד נוח, מכיוון שהתוכנית לא עובדת ברקע (במגש).

Pros

 • ייצוא תוצאות סריקה
 • 2 רמות של רשימת אי-הכללה

Cons

 • חיפוש מעמיק אינו אפשרי בגרסה החינמית
 • אין גרסה מלאה בתוכנה נפרדת

נ.ב. כמה מנקי הרישום הגונים יותר.

אם אתה עדיין לא אוהב אף אחד מ -15 הכלים האלו, אתה יכול ללכת לחקור גם את הכלים האלו AML , SlimCleaner, Kingsoft PC doctor, EasyCleaner, Argente, Cleanersoft Free Registry Fix, nCleaner, ACleaner, Registry Distiller, RegSeeker.    
תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

מדריך לתוכנת ניקוי רגיסטרי

מהו מנקה רגיסטרי?

האם אתה חווה האטה בביצועים של המחשב האישי או הנייד שלך? האם יש לך מחשב לא כל כך חזק מכמה שנים אחורה או כזה שפועל בגירסאות ישנות יותר של Windows? האם במחשב שלך אין מעבד ו / או זיכרון RAM מספיקים בכדי להתמודד עם התוכנות היום יומיות? אז תוכנת אופטימיזציה למחשבים, כגון תוכנה לניקוי רגיסטרי היא אחת האפשרויות לטפל בבעיות.

כמובן שיש כלי לניקוי הדיסק של Windows, אך הוא פחות יעיל מתוכנות ניקוי אחרות, בעיקר בטיפול בקובצי סל המיחזור, קבצים זמניים וקבצי המערכת. תוכנה לניקוי רגיסטרי טיפוסית יכולה לעשות הרבה יותר: להסיר קבצי אינטרנט זמניים, זיכרון מטמון והיסטוריה של דפדפן, קבצי זבל, קבצי יומן, זיכרונות מערכת, זיכרונות תוכנה, תמונות ממוזערות וכן כיבוי תוכניות רקע מיותרות. בעיקרו של דבר, מנקה רגיסטרי היא תוכנה צד שלישי שנועדה להסיר קבצים מיותרים ומיושנים ממרשם Windows. תוכנות ניקוי מתקדמות יותר יכולות גם לתקן מפתחות רישום לא חוקיים.

מדוע להשתמש בניקיון רגיסטרי? בסיס המידע של קובצי רגיסטרי עצום ומורכב, לכן עריכה ידנית תהיה משימה כאובה ותצרוך זמן רב. כדי לדאוג לעצמך, פתח את שורת הפקודה ב-Windows, הקלד- Regedit ופתח את התוכנה- Registry editor- מבנה היררכי של מפתחות רגיסטרי המכילים אלפי הגדרות עבור תוכנות של המשתמש על המחשב ( הגדרות אשר יכולות לשמש עבור התאמות של מערכת ההפעלה Windows והגדרות נוספות).

עם תוכנת ניקוי רגיסטרי, חינמית או בתשלום, אנחנו יכולים ליצור משימות אוטומטיות אשר ימצאו רשומות לא חוקיות, שבורות או חסרות ולפתור את כל השגיאות.היתרון המרכזי בהרצת תוכנות כאלו מפעם לפעם יכולות להיות: פינוי מקום בדיסק הקשיח, האצת ביצועי המערכת וניקוי תוכנות זדוניות. כן, תיאורטית, אתה יכול לשמר את רישום ה-Registry ללא שימוש בתוכנות מיוחדות, על ידי של תוכנות או ניקוי היסטוריית החיפושים בדפדפן. בכל אופן, יש מספר בעיות שרק מומחה טכני יכול לזהות. הסרת מפתחות בצורה ידנית יכולה להיות מסוכנת ולגרום לנזק במערכת.

סוגים / תכונות

תוכנות לניקוי רגיסטרי הן כלי עזר למחשבים אשר בעיקרן צריכות לתקן קבצים פגומים / חסרים. רבים מהכלים הללו מספקים פונקציונליות נוספת האופיינית לתוכנת תחזוקת מחשב. המאפיינים האופייניים של מנקי רישומים הרציניים הם:

 • סריקת רישומי רגיסטרי ותיקונם (באופן סלקטיבי או אקראי)
 • מנקה של קבצי מערכת – סל המיחזור, קבצים זמניים, קבצי יומן וכו’
 • מנקה יישומים ושירותים – עבור מטמון דפדפן, עוגיות וכו’
 • מסיר תוכנות / כלי תיקון
 • כלי השבתת תוכנות הפעלה
 • תפריט הכללות / אי הכללות
 • תזמון סריקה
 • ממשק נקי פשוט, התקנה קלה
 • יכולת גיבוי ושחזור

כפי שראינו, לרוב מנקי הרגיסטרי יש את אותה פונקציונליות פחות או יותר: הם סורקים, מנקים ומתקנים. חלקם מבצעים מהר יותר, אחרים ממוקדים על ניקוי יסודי. מבחינת התמחור, זה אולי נראה מוזר, אולם כלי עזר אלה אינם התוכנה החשובה ביותר לשימוש, כך שלא יהיה טעם לשלם הרבה עבורם. מצד שני, מחיר זול פירושו איכות ירודה, כולנו יודעים זאת. בין כל תוכנות הניקוי, חינמיות או המלאות, אנו עשויים להבטיח לכם שתמצאו כאלו יעילות גם בחינם.

מגמות ומחלוקת בין תוכנות ניקוי

בעוד שסט התוכנות לניקוי המחשבים האישיים גדל והולך, אנחנו די סקפטים בזמן האחרון לגבי הרלוונטיות שלהם. המחלוקת נעוצה בהנחה שרבים מהכלים האלו לא עושים הרבה מבחינת האצת הביצועים, אלא מעודדים את המשתמש לקנות גרסה בתשלום או סתם להיות מקום לפרסום.

בנוסף, ישנן עילות חמורות מסוימות לדיון. ראשית, סיכון לפגיעה ברישום: תוכנית באיכות נמוכה עלולות לגרום לנזק ברישום רגיסטרי רב יותר מאשר תועלת, מכיוון שרבות מהן מנסות לפנות שטח בדיסק מבלי להבחין בערכים ובקבצים. שנית, ובאופן יותר מאיים, יכול להיות אפילו שימוש פסול המאפשר להתקין תוכנות זדוניות או לקחת למשתמשים את כספם ולא מספקים שום עזרה אמיתית.

אפילו הופיע המונח “תוכנת צלקת” בגלל כמה תוכנות שנוטות למצוא שגיאות רבות מדי ומדגישות את כולן כ”קריטיות “או” חמורות “. המבקרים טוענים כי ברוב המקרים שגיאות שדווחו הן רק ערכים מתוכנות הסרת התקנה, והן אינן טובות או רעות, והסרתן לא תאיץ את ביצועי המחשב. עם זאת, אם משתמש מגלה בעיה אמיתית שמאטה את המערכת או קובץ תוכנה זדונית שהתגנב ברישום, תוכנית ניקוי בעלת מוניטין תהיה אפשרות מתאימה. מבחינת הפופולריות, CCleaner הוא מספר 1 המובהק.

תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

כיצד להשתמש נכון בתוכנת ניקוי רגיסטרי?

 • גבה את קבצי רישום הרגיסטרי. מרבית מהתוכנות הללו מציעות למשתמשים לגבות נתונים או לעשות זאת באופן אוטומטי, בחלק מהן תיאלצו למצוא אפשרות זו. לעולם אל תתחיל לנקות את הרישום מבלי ליצור גיבוי. ברגע שתבחין בבעיות אחרי הניקוי (למשל תוכנית לא מתחילה כמו שקדמה לה קודם), עדיף לשחזר את הרישום.
 • אל תגזים. אין צורך לנקות את הרישום לעתים קרובות יותר מפעם בחודש. במידה ואתה מתקין כמה תוכנות דומות כדי לבחור את האלטרנטיבה הטובה ביותר ואז מסיר את כל השאר אז כדאי שתבצע סריקות נוספות. במקרים אחרים אפשר להסתפק בסריקה חודשית.
 • השאר מחשב אישי לבד למשך זמן מה. לאחר הסריקה, כאשר התתוכנה מתחילה להסיר ולתקן משימה, השאר אותו למשימה. בעת שימוש במערכת היא מבצעת שינויים ברישום הרגיסטרי, ולכן הוא יפגע בתהליך הניקוי ועלול לגרום לטעויות.

מנקי הרגיסטרי הטובים ביותר

אי אפשר להכחיש את העובדה ש- CCleaner היא התוכנה המס ‘1 בקרב מנקי הרישום של  Windows ואינו מראה שום סימן של נפילה מהמקום הבטוח הזה. זה סופר קל, בחינם ומציע פונקציונליות נהדרת, אפילו מעבר להתמודדות עם הרישום. זה בחינם לשימוש לא מסחרי. הקפד להוריד אותו מהאתר הרשמי של Piriform מכיוון שאתרים מסוימים עשויים לנסות לדחוף אותך לקנות מוצרים המחופשים ל- CCleaner. לפני שתמשיך בתיקון, היא מציעה ליצור גיבוי, כתוצאה מכך, אתה יכול לבחור לתקן את כל הבעיות או בעיה מסוימת. הערה: יש CCleaner עבור Mac אך הוא אינו מנקה את רישום הרגיסטרי, הוא מבצע פונקציות אחרות. אין ספק, יש המון חלופות CCleaner. כלי עזר נוספים בעלי הביצועים הטובים ביותר כוללים את WiseCleaner, Auslogics, Eusing, AVG TuneUp, JetClean, WinUtilities, Registry Fixer, jv16, Glary Utilities, EasyCleaner, IObit.

לדוגמה, Auslogics Registry Cleaner היא תוכנה חינמית שתציג את שיעור בעיות החומרה שנמצאו – נמוכות, רגילות או גבוהות. יש לה ממשק פשוט, לחצן תיקון בלחיצה אחת, גיבויים אוטומטיים. זה גם בחינם לחלוטין, עם עדכונים בחינם וללא מגבלות טווח. היא נותנת שליטה מלאה למשתמש ובמקרה שתרצה, תוכל לבדוק את תוצאות הסריקה ולכלול רשומות רישום ברשימת הניקיון. Auslogics נבדק על ידי מומחים רבים בתעשייה וקיבל ביקורות חיוביות באופן כללי. סריקה אורכת שניות והתוצאות מקובצות לפי קטגוריות. עם זאת, אם אינך מעוניין לחפור בתוצאות, קיימת אפשרות סריקה ותיקון.

הערה: כברירת מחדל היא מגדירה את Yahoo כדף הבית וכמנוע החיפוש.

דוגמה נוספת היא Wise Care 365 אשר נועדה לייצב ולהגביר את המחשב על ידי תיקון שגיאות. ניקוי מתוזמן, אפשרות שחזור, סוגי סריקה שונים הם נספחים שימושיים מאוד. יש גרסה חינמית ומנוי שנתי בסך 20 דולר. היא ידידותית למשתמש, הממשק תומך במספר שפות, העזרה המקוונת יסודי ויש תמיכה 24/7 באמצעות דואר אלקטרוני. שלושה סוגי סריקה הם נורמליים, בטוחים ועמוקים, ובנוסף היכולת לתזמן ניקוי חודשי, שבועי או יומי. הדוגמה הבאה אינה זמינה בגרסה החינמית – האופציה לניהול תוכנת הניקוי על ידי משתמשים-מרובים. זה מאפשר למנהלי מחשבים ציבוריים או ביתיים המשותפים בין מספר אנשים, לקבוע סריקה / תיקון הרישום ללא התחברות פיזית למחשב ולמספר מחשבים במקביל או לבצע אופטימיזציה של הגדרות המערכת כדי לשפר את מהירות האינטרנט לצורך העניין.

jv16 שעולה 35 $ לשנה או 99 $ עבור רישיון לכל החיים (עם ניסיון חינם למשך 60 יום) התגלה כאחת היעילות ביותר. למרות שהסריקה אורכת זמן רב יותר מאשר באמצעות CCleaner או Auslogics, היא מסוגלת לאתר בעיות מערכת נוספות. תוכנה זו מאפשרת לאתר ולהחליף ערכי רישום ספציפיים, ניטור, איחוי וניקוי הרישום של Windows. באמצעות jv16, אתה יכול לבחור כמה הניקוי יהיה אגרסיבי. אתה יכול לבחור להתעלם מנתונים הקשורים לתוכנות מסוימות (לדוגמה, אנטי-וירוס, חומת אש, שרת ותוכנת גיבוי). תוצאות הסריקה מציגות מפתחות רישום, שם ערך, תאריך שינוי, רמת החומרה, הפניות קבצים והסיבה לגילוי. ניתן לייצא את תוצאות הסריקה ל- CSV, HTML, SQL. גם גיבויים ונקודות שחזור קיימים בתוכנה. החיסרון היחיד הוא שמשתמשים מסוימים ימצאו את הממשק לא נוח ודי קשה למתחילים.

כלי עזר חינמי נוסף הוא Jetclean. יש לו כפתור “סריקה ותיקון”, משמעותו היא שאין צורך לחכות עד לסיום הסריקה הראשונית כמו גם כפתור “סרוק עכשיו” לסקירת התוצאות לפני תיקון. Jetclean מספקת כלים נוספים, למשל ניקוי תוכנות, ניקוי Windows (ניתן לבטל את הסימון אם לא רוצים אותם כרגע). יתר על כן, אתה יכול לחפש בעיות מסוימות ברישום, כגון בעיות עם תוכניות הפעלה, נתיבי יישומים, תוכנות שהוסרו, גופנים, התקנים וירטואליים, סיומות קבצים וכו’. Jetclean יוצרת באופן אוטומטי גיבויים של המערכת, מציעה סריקות מתוזמנות, אפשרות כיבוי אוטומטית – לאחר תיקון שגיאות הרישום. בנוסף, ישנם כלי מידע למערכת, כלי אופטימיזציה להפעלה, מאץ ביצועים, איחוי רישום, מאץ אינטרנט והסרת תוכנה. הערה: במהלך ההתקנה עשויות להיות מותקנות גם תוכנות לא רצויות.תוכנת אופטימיזציה למחשב בחינם

FAQ

Q: ש: למה אני צריך לנקות קבצי רגיסטרי?
A: ת: רישום המערכת מאחסן מידע על כל התוכנות במחשב האישי, לפעמים אפילו נתוני גרסת ניסיון, ולפעמים יש בו וירוס. ניקוי הרישום הכרחי בכדי להיפטר מקבצי זבל במערכת, ווירוסים וכו'.

Q: ש: מהי תוכנת ניקוי רגיסטרי?
A: ת: מנקה רגיסטרי היא תוכנה צד שלישי שתכליתה הוא ניקוי מערכת Windows.

Q: ש: מה עושה ניקוי רגיסטרי?
A: ת: הוא מסיר קבצים פגי תופף מרישום הרגיסטרי במערכת Windows.

Q: ש: באיזו תדירות עלי לבצע ניקוי רישום רגיסטרי?
A: ת: במקרים בהם יש שגיאות ב- Windows, כאשר יש וירוסים פרסומות וכו '.

Q: ש: האם יש למיקרוסופט מנקה רישום?
A: ת: מיקרוסופט אינה תומכת בשימוש במנקי הרישום.

Q: ש: האם ל- Mac יש רישום?
A: ת: לא, Mac OS X אינו דומה למערכת ההפעלה Windows.

Q: ש: מה התוכנה הטובה ביותר לניקוי מק?
A: ת: אנו ממליצים לשקול CCleaner או CleanMyMac X.

Q: ש: האם מנקי הרישום בטוחים?
A: ת: כן, יתכן שלא תדאגי. כלי עזר מסוימים אף מציעים לגבות את הרישום לפני הניקוי.

Q: ש: כיצד לבחור את מנקה הרישום הטוב ביותר?
A: ת: לכל תוכנה יש יתרונות וחסרונות משלה. אנא עיין בסקירה במאמר.

Q: ש: כיצד לנקות את הרישום ידנית?
A: ת: לחץ על שילוב מקשי Win + R, הזן את הפקודה "Regedit" ולחץ על Enter. לחץ על סימן הפלוס כדי להרחיב את registry editor . מצא את HKEY_LOCAL_MACHINE. לפני כן עדיף לבצע גיבוי: לחץ על קובץ בסרגל הכלים של התפריט, גלול מטה ובחר ייצא, שם קובץ ולחץ על שמור.

Q: ש: האם ניקוי הרישום מזרז את המחשב?
A: ת: ככל הנראה, מהירות ביצועי המחשב לא תעלה, למרות ששגיאות דפדפן יכולות להאט אותו. הסירו אותם.

Q: ש: מה האלטרנטיבה הטובה ביותר של CCleaner?
A: ת: פיתרון מעניין שאנו ממליצים עליו הוא Advanced SystemCare מאת IObit, או כל אחד אחר מהרשימה שלנו לפי שיקול דעתך.

Q: ש: מהן חלופות CCleaner עבור אובונטו?
A: ת: אולי תרצה לשקול BleachBit, Stacer, Ubuntu Cleaner או GCleaner.

Q: ש: CCleaner או Wise Registry Cleane
A: ת: בהתבסס על הבדיקות שלנו, Wise Registry Cleaner מגלה שגיאות רבות יותר ומתאים יותר לשימוש מסחרי. מצד שני, הוא ינסה להתקין תוכניות אחרות.

Q: ש: CCleaner לעומת CleanMyMac
A: ת: CleanMyMac X ו- CCleaner הם פתרונות מהימנים ואמינים לניקוי מק. ל- CCleaner יש גרסה חינמית המאפשרת לך למחוק ביעילות זבל של הדפדפן. ל- registry editor X מגוון רחב של כלי ניקוי, כולל הסרת תוכנות זדוניות והאצת מערכת.

Q: ש: CCleaner נגד Avast
A: ת: בעוד שאווסט נהדר להגנה ולסריקה כללית של המחשב, הוא גם מבצע משימות ניקוי. CCleaner ידוע ככלי בטוח למחשבים והגרסה בתשלום היא מחצית ממחיר Avast

About author

Kristina Kurhanska is a senior IT analyst at ThinkMobiles. For over 5 years she has written reviews about software, SaaS, web & mobile development companies, digital marketing agencies, etc. Kristina is sharp on the latest software technologies and trends on the global market.