ThinkMobiles is one of most trusted companies conducting IT & software reviews since 2011. Our mission is to provide best reviews, analysis, user feedback and vendor profiles. Learn more about review process.

25 Najlepszych gier AR na Android i iOS

Disclosure:

We may receive compensation when you click on links. Neither our writers nor our editors get paid to publish content and are fully committed to editorial standards .

Gry w rozszerzonej rzeczywistości stają się liderami w tej branży. W dzisiejszych czasach nie jest to już tylko fantastyczna koncepcja. Gry AR umożliwiają walki z kosmitami, ściganie fantastycznych stworzeń, obronę królestw w świecie rzeczywistym. Poza tym,  wszystko to jest możliwe bez użycia super drogich zestawów słuchawkowych – potrzebny jest tylko smartfon lub konsola z funkcją AR.

Przygodowe gry rzeczywistości rozszerzonej

Gry geolokalizacyjne / Przygodowe gry AR są najbardziej ekscytującym gatunkiem w świecie gier rzeczywistości rozszerzonej. Wykorzystują one mapy i lokalizacje rzeczywistego otoczenia gracza jako środowisko gry, wzbogacając je o unikalną fabułę, fantastyczne stworzenia i intrygujące zadania. 

Za pomocą smartfonu z odbiornikiem GPS gracz porusza się po okolicy i wykonuje różne zadania. Jest to wspaniała okazja, by zanurzyć się w wirtualnym świecie przygody, przeniesionej do rzeczywistości.

1. Neyon Clash

Cena: Darmowa. Pobrania: 1,000+.
Wymagania systemowe: Android 5.0, iOS 9.0 i nowsze.
Rozmiar: 85 Mb Android, 121 Mb iOS.

Wirtualny paintball, lasertag na świeżym powietrzu, czy po prostu mobilna gra, polegająca na pracy zespołowej oraz wykorzystaniu realnych ruchów fizycznych ciała? Właśnie Neyon Clash produkcji Reaktor Berlin (zespółu programistów, orientowanych na produkcję gier mobilnych) zawiera w zasadzie wszystkie powyższe elementy. Jest to nowa i bardzo perspektywna gra wieloosobowa AR, promująca zarówno aktywność fizyczną jak i społeczną. Wirtualna postać w grze powtarza rzeczywiste ruchy gracza, które są widoczne dla wszystkich uczestników, a celem jest oznaczenie przeciwników i zajęcie terenu.

Przed rozpoczęciem gracz ma możliwość wyboru – najpierw stworzyć mapę lub od razu zagrać ze znajomymi. Tryby gry to Last Man Standing (klasyczny), Domination (zbiór punktów za podbój strategicznych obszarów), King of Items (zdobycie potężnego przedmiotu King-Item) i Capture the Flag (zdobycie flagi przeciwnika). Neyon Clash jest dostępny w 6 językach (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, polski i hindi), wymagania systemowe – Android 5. 0/ lub nowszy, iOS 9. 0/ lub nowszy. Gra jest wciąż na początkowym etapie projektowania i będzie wydana w ostatecznej wersji do 2021 roku.

2. Jurassic World Alive

Cena: Darmowa. Pobrania: 10M.
Wymagania systemowe: Android 5.1, iOS 10.0 i nowsze.
Rozmiar: 480 Mb Android, 1.3 Gb iOS.

Czy jest coś bardziej uzależniającego i ekscytującego niż Pockemon Go? Jeśli zachwycają Cię prastare gady, przemierzające nowoczesne miasta, to jest to gra dla Ciebie! Eksploruj obszary na mapie i napotkaj mamuty, welociraptory, pteranodony. Zbierz wystarczającą ilość przedmiotów, a będziesz mógł stworzyć własnego prehistorycznego dinosa na zazdrość innym graczom. Dla ochotników rywalizacji, gra umożliwia walki z innymi stworzeniami w bitwach PvP w czasie rzeczywistym.

Mechanika gry jest na wysokim poziomie wykonania, a takie czynniki jak prędkość, trafność, częste dropy naprawdę dodają graczowi dreszczyków emocji. Ale bądź również przygotowanym na zmaganie się ze stworzeniami o wiele silniejszymi i bardziej niebezpiecznymi od twoich. Gra jest darmowa, ale oferuje zakupy w aplikacji i członkostwo VIP. Należy również pamiętać, że ciągłe korzystanie z GPS wpływa na żywotność baterii telefonu.

3. Pokemon GO

Cena: Darmowa. Pobrania: 100M.
Wymagania systemowe: Android 5.0, iOS 10.0 i nowsze.
Rozmiar: 200 Mb Android, 312 Mb iOS.

Jest to legendarny projekt Niantic, który sprawił, że gry AR stały się naprawdę popularne wśród milionów użytkowników, I który wciąż zajmuje pozycję lidera w tej branży. Nostalgia graczy umożliwiła Pokemon GO zdobycie kilku rekordów Guinnessa i uzyskanie niesamowitych dochodów. Rola tej gry AR w zakresie udostępniania technologii rozszerzonej rzeczywistości milionom ludzi na całym świecie jest nieporównywalnie znacząca.

Pokémon GO to przygodowa gra mobilna, w której pole bitwy jest integrowane w rzeczywiste otoczenie gracza, a następnie wirtualne animowane trójwymiarowe elementy są nakładane na ten obraz. Miliony, a może nawet miliardy Pokemonów zostały złapane od początku 2016 roku. Od tego czasu dodano wiele nowych rzeczy, takich jak Battle League, turnieje Pokedex, rajdy, media społecznościowe. A i to nie koniec podróży, bo gra zabawa wciąż trwa.

4. Ingress Prime

Cena: Darmowa. Pobrania: 10M.
Wymagania systemowe: Android 5.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 155 Mb Android, 206 Mb iOS.

Weź udział w wojnie, której celem jest przejęcie kontroli nad tajemniczą substancją, której liczne źródła zostały niedawno znalezione na całym świecie, zwaną materią egzotyczną lub po prostu EM. Czy jest ona zagrożeniem czy kluczem do uwolnienia pełnego potencjału ludzkości? Jest to gra AR, w której dwie frakcje rywalizują o odkrycie prawdy. Obiekty publiczne, pomniki, skwery – skanuj otoczenie za pomocą skanera zintegrowanego z aplikacją w celu poszukiwania i odnalezienia zasobów.

Będziesz rywalizował z drużyną przeciwnika w zdobywaniu kolejnych wirtualnych terytoriów, łączeniu obszarów i portali, a następnie bronieniu ich. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra okazja by zdobyć doświadczenie pracy zespołowej w misjach eksploracyjnych, zwyczajnie zabić czas, jak również poznać nowych ludzi. Gra jest w fazie aktywnego rozwoju i wciąż się udoskonala od czasu jej wydania w 2012 roku. Chociaż wielu graczy wciąż narzeka na błędy, grafikę i brak ścisłych zasad.

get neyon clash

5. Egg, Inc.

Cena: Darmowa. Pobrania: 10M.
Wymagania systemowe: Android 4.4, iOS 9.0 i nowsze.
Rozmiar: 40 Mb Android, 90 Mb iOS.

Miniaturowa farma kurczaków w twoim salonie w postaci symulatora, który przyciąga coraz więcej graczy do ekranów smartfonów z każdym wyklutym pisklem. Więcej kurczaków, więcej jajek, więcej kurników, większa sprzedaż. Wkrótce w Twoim salonie zabraknie miejsca. Wyraźna grafika 3D i urocze pisklęta z pewnością urozmaicą czas, spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Ulepszaj, rozwijaj swoją farmę, wykonuj misje, zdobywaj materiały budowlane, upgrejduj za darmo lub w przyspieszonym tempie, korzystając z płatnych ulepszeń. Muzyka w tle sprawia, że ​​gra staje się jeszcze przyjemniejsza. Reklama nie jest natrętna. Do tego, walutą gry są złote jajka. Egg Inc. – wciągająca gra dla cierpliwych graczy.

6. Angry Birds AR: Isle of Pigs

Cena: Darmowa. Pobrania: 10K.
Wymagania systemowe: Android 7.1, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 100 Mb Android, 150 Mb iOS.

Co powiesz na grę w swoje ulubione Angry Birds w wirtualnej rzeczywistości lecz wykorzystując prawdziwe otoczenie, wywołując podziw u ludzi wokół? A co powiesz na małe, zielone świnki zamiast ptaszków? Jest to miła i wesoła przygodowa mobilna gra AR, w której akcja rozgrywa się na polu wirtualnej rzeczywistości, nakładanej na otoczenie za pomocą ekranu smartfona, zabawa toczy się na 70 poziomach. Przechodź poziom po poziomie, umieszczaj konstrukcje, dające schronienie złowrogim zielonym świniom w róznorodnych otoczeniach, strzelaj z procy w taki sposób, by je zburzyć.

Wypróbuj różne kąty, dostosuj rozmiar ekranu gry, dotknij, aby zrobić zrzut ekranu. To zabawna i wciągająca, dość prosta gra odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Ta gra może również służyć jako pomoc dla tych, którzy chcą nauczyć się podstawowych interakcji z elementami 3D. Podstawowe wymagania dla właściwego działania aplikacji to telefon z funkcjami AR, czyli  aparat, żyroskop, dobre połączenie internetowe.

7. WallaMe

Cena: Darmowa. Pobrania: 100K.
Wymagania systemowe: Android 4.1, iOS 9.0 i nowsze.
Rozmiar: 21 Mb Android, 50 Mb iOS.

Ta gra w rzeczywistości rozszerzonej łączy technologię geolokalizacji AR z aktywnością społeczną. Znajomi i koledzy mogą zostawiać sobie nawzajem ukryte wiadomości w zabawny, humorystyczny sposób. Użytkownicy aplikacji robią zdjęcia rzeczywiście istniejącego miejsca (na przykład fragment ulicy, kawałek ściany itp.), a następnie dodają na nim teksty, obrazy lub rysunki i szkice. Następnie można udostępnić te zdjęcia znajomym (a w zasadzie komukolwiek), by mogli oni trafić do wskazanego miejsca i ujawnić ukrytą wiadomość.

Zaletą jest też to, że w aplikacji nie ma reklam ani okienek sugestii zakupów. Możesz cieszyć się grą całkowicie za darmo! Wiadomości mogą być prywatne lub publiczne. Z drugiej strony, tylko użytkownicy aplikacji AR mogą wyświetlać wiadomości. WallaMe jest wyposażony w AR / geolokalizację, naklejki, narzędzia do rysowania, możliwość połączenia z media społecznościowymi, komentarze, aparat. W sumie, jest to wesoła i ciekawa gra przygodowa, którą warto wypróbować.

P. S. Ostatnia aktualizacja została zaprezentowana w lipcu 2019 roku i mamy nadzieję, że nie zostanie porzucona przez deweloperów.

Gry – strzelanki z technologią AR

Strzelanki są uważane za najpopularniejszy gatunek w świecie gier. Fani Counter Strike i Call of Duty mogą teraz stawić czoła wrogom w rzeczywistości, a nie tylko na ekranie komputera. Umieszczając przeciwnika w prawdziwym środowisku, strzelanki pierwszoosobowe w rozszerzonej rzeczywistości pozwolą Ci obronić terytoria przed wrogiem i doświadczyć fantastycznych emocji.

8. The Walking Dead: Our World

Cena: Darmowa. Pobrania: 5M.
Wymagania systemowe: Android 5.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 150 Mb Android, 260 Mb iOS.

Jest to zombie strzelanka typu FPS w rzeczywistości rozszerzonej ze spektakularnymi bitwami w prawdziwym środowisku. Właściwie aplikacja nie wymaga żadnych dodatkowych działań, ponieważ przenosi akcję dokładnie tam, gdzie zamierzasz zagrać. Zachowaj ostrożność w stosunku do innych osób będąc na zewnątrz, ponieważ nie widzą one tego, co dzieje się na ekranie. Kieruj kamerę na różne obszary i obiekty, a gdy pojawią się zombie, strzelaj im w głowę.

Połącz siły ze znajomymi, jeśli preferujesz grę w trybie wieloosobowym. Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów, podpowiemy Ci – karabin snajperski może w tym bardzo pomóc. Zrób zdjęcia ze słynnymi bohaterami serialu The Walking Dead i podziel się nimi na portalach społecznościowych. Rating wiekowy wynosi 17+ lat, ponieważ mogą pojawiać się elementy horroru i realistycznej przemocy.

9. Reality Clash: AR Combat Game

Cena: Darmowa. Pobrania: 10K.
Wymagania systemowe: Android 8.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 66 Mb Android, 600 Mb iOS.

Podobna zasada eksploracji otoczenia, wykrywania wroga i strzelania z dystansu. Reality Clash jest jednym z najlepszych przedstawicieli z gatunku strzelanek AR. Jest to darmowa gra wykorzystująca geolokalizację, w której gracze przy pomocy smartfonów uczestniczą w walkach w czasie rzeczywistym, zamieniając prawdziwe miejsca w wirtualne pole bitwy, nawigując po trójwymiarowej mapie miasta, wydobywając surowce w specjalnych lokacjach.

Do gry wymagane są: geolokalizacja, połączenie z siecią, GPS, obsługa ARKitu dla iPhone’a 6 i nowszych. Miłośnicy unikalnej broni, awatarów, dynamicznej walki, bitew w czasie rzeczywistym, jak również gier AR w ogóle, na pewno pokochają tę aplikację. Za prawdziwe pieniądze można kupić mapy i srebro.

10. Father.io

Cena: Darmowa. Pobrania: 1M.
Wymagania systemowe: Android 4.4, iOS 10.3.3 i nowsze.
Rozmiar: 100 Mb Android, 230 Mb iOS.

Gra wieloosobowa w stylu laserowego paintbolu Laser Tagów teraz w wersji AR. Do tej pierwszoosobowej strzelanki wymagane jest jednak specjalne urządzenia AR zwanego Inceptor od tego samego producenta, które ma na celu poprawę rozgrywki, ponieważ nie wszystkie telefony mają funkcje AR. Dzięki niemu gracze mogą lokalizować innych graczy za pomocą GPS, trafiać przeciwników z odległości do 50 metrów i wykonywać precyzyjne strzały w głowę z odległości do 15 metrów.

Do wyboru są 4 różne rodzaje broni (karabin szturmowy, karabin snajperski, pistolet maszynowy, pistolet ręczny), każdy z własną strzelnicą, celnością, zasięgiem zadawanych obrażeń. Możesz zagrać w hali lub na otwartej przestrzeni, w drużynach do 16 graczy w każdej lub indywidualnie. Niestety ostatnia aktualizacja została dokonana w 2018 roku, więc przyszłość tego projektu nie jest znana.

get neyon clash

11. Zombie Gunship Revenant AR

Cena: Darmowa. Pobrania: 100K.
Wymagania systemowe: Android 5.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 55 Mb Android, 63 Mb iOS.

Kolejna uzależniająca pierwszoosobowa zombie strzelanka AR, w której rozgrywka toczy się w wojskowym helikopterze, wyposażonego w amunicje, a ty jesteś pilotem. Celem jest  wykrycie zombie w przestrzeni powietrznej. Steruj helikopterem za pomocą ruchów ciała, przełączaj się na tryb kamery na podczerwień, uzbrój się w armaty, pociski,rakiety, głowice snajperskie.

Uwaga: Do Zombie Gunship potrzebne jest urządzenie z zainstalowanym ARCore. I tu zaczyna się przygoda – czekają na Ciebie intensywne walki, realistyczne strzelaniny, doskonała grafika. Prosty interfejs, szeroki wybór broni, choć wielu użytkowników narzeka na sterowanie i AR tryb kamery.

12. Knightfall AR

Cena: Darmowa. Pobrania: 100K.
Wymagania systemowe: Android 7.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 31 Mb Android, 850 Mb iOS.

Świat rycerzy templariuszy i bitew przedstawiony jest w postaci gry z rozszerzoną rzeczywistością, która łączy w sobie strategię, przygodę i walkę. Wirtualny Święty Graal jest chroniony przez wojowników mameluckich strzegących murów zamku, a Twoim zadaniem jest przechytrzyć ich lub walczyć z nimi za pomocą strzał i kul ognia. Wszystkie postacie przenoszone są do otoczenia gracza, a cała akcja wyświetlana jest na ekranie.

Gra ma charakter bardzo uproszczony, posiada tylko kilka kontrolek jednocześnie sprawiając wrażenie gry w wersji demo. Brak ma trybu wieloosobowego, tylko pojedynczy. Natomiast dostępny jest tryb foto, dzięki któremu można umieszczać i/lub skalować postaci, dodawać animacje, robić zdjęcia, a następnie udostępniać je znajomym na kanałach społecznościowych.

13. RealTag

Cena: Darmowa. Pobrania: 100K.
Wymagania systemowe: Android 6.0.
Rozmiar: 118 Mb Android.

Kolejna gra laser tag, która wykorzystuje kamerę smartfona i połączenie sieciowe do rozgrywki. Celuj i strzelaj do innych graczy, znajdujących się w zasięgu kamery. Gra jest zadziwiająco prosta, brak wyboru broni, a gracze muszą korzystać z tego samego Wi-Fi. Na razie dostępna jest tylko wersja na urządzenia z Androidem. Gra została stworzona przez prywatnego programistę, ale mimo to ma potężny potencjał.

Sportowe gry AR / Kwesty

Jeżeli jesteś prawdziwym miłośnikiem sportu, na pewno docenisz możliwość zanurzenia się w nim w rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki grom sportowym AR na Androida / iOS możesz grać w koszykówkę, uczestniczyć w wyścigach lub dodać trochę adrenaliny do porannego biegu. Niesamowite są też misje, które należy wykonać w rzeczywistości.. Będziesz miał okazję zwiedzać okolice, podróżować po kraju, szukać skarbów, poznać nowych ludzi, a także otaczający Cię świat.

14. Zombies, Run!

Cena: Darmowa. Pobrania: 1M.
Wymagania systemowe: Android, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 200-300 Mb Android, 511 Mb iOS.

Oto gra w rzeczywistości rozszerzonej, która sprawi, że poranny jogging stanie się fascynującą przygodą! Twój bohater o imieniu “Gracz 5” przetrwał atak zombie na miasto. W słuchawkach usłyszysz muzykę oraz nagranie opisu fabuły.

Twoim celem jest wykonywanie różnych zadań w trakcie joggingu lub biegu. Zbieraj przedmioty w trakcie gry i uciekaj przed goniącymi Cię zombie. W tej chwili wyprodukowanych zostało już kilka sezonów gry, aby wzbudzić zainteresowanie zawodników i zmotywować ich do porannych ćwiczeń!

15. AR Sports Basketball

Cena: Darmowa. Pobrania: n/a.
Wymagania systemowe: iOS 11.00 i nowsze. Rozmiar: 70 Mb.

Gra rzeczywistości rozszerzonej na iOS Sports Basketball autorstwa belgijskiej firmy technologicznej Triangle umożliwia wykonanie rzutów do kosza jak prawdziwy koszykarz, w dowolnym miejscu i czasie. Jest to prosta gra z podstawowym poziomem AR, posiada różne tryby (stołowy, normalny, multiplayer), jak również różne rozmiary kosza. Tak naprawdę gra jest tak prosta, że użytkownicy wymagają dodatkowych funkcji.

Ta AR gra w koszykówkę jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS 11.0 lub nowszym (kompatybilnych z ARKit), tj. IPhone, iPad i iPod touch. Skieruj kamerę telefonu na obszar, gdzie planujesz umieścić kosz, pojawi się on na Twoim ekranie, następnie wyceluj i wykonuje rzuty, dostępny jest tryb pojedynczy lub rzucanie piłki z wirtualnym graczem. W trybie stołowym funkcje są podobne, ale koszt jest mniejszy i jest umieszczony na stole.

16. AR Basketball Game

Cena: Darmowa. Pobrania: 10K.
Wymagania systemowe: Android 4.1, iOS 8.0 i nowsze.
Rozmiar: 13 Mb Android, 52 Mb iOS.

Na szczęście na rynku przedstawione są podobne gry w piłkę również na Androida. Skieruj kamerę telefonu na dowolne miejsce, a po pojawieniu się kosza na ekranie smartfona zacznij zacznij wykonywać rzuty, aby zdobyć punkty (liczba piłek jest nieograniczona). To dość prosta, ale wciąż ciekawa mini-gra, która pomoże Ci na chwilę odprężyć umysł. Kody QR, markery, obrazki nie są wymagane do pobrania aplikacji – wystarczy uruchomić ją i rozpocząć grę! Przewiń w prawo, aby wybrać poziom trudności, maksymalny poziom to 50.

17. Geocaching

Cena: Darmowa. Pobrania: 10M.
Wymagania systemowe: Android 4.4, iOS 12.0 i nowsze.
Rozmiar: 34 Mb Android, 122 Mb iOS.

Oto gra o poszukiwaniu skarbów w trybie AR. Ma swoich zwolenników prawie w każdym kraju świata i zachęca do odkrywania ukrytych miejsc planety. Jak to działa? Dzięki aplikacji AR otrzymujesz wskazówki, gdzie masz szukać schowków (geocash). Mogą one znajdować się w pobliskim budynku lub na szczycie góry. Należy je znaleźć, zarejestrować zdjęcie i schować kolejny przedmiot dla następnych graczy.

Elementami rozgrywki są: ostatnia aktywność, wskazówki dotyczące lokalizacji geocashe (schowku), mapa, kompas, lokalizacja schowków w pobliżu w czasie rzeczywistym, przesyłanie wiadomości między graczami, ustawienia nawigacii i odległości itp. Można wybrać tryb mapy zgodnie z preferencjami : terenowe, satelitarne lub hybrydowe. 

W wersji Premium skarby można znaleźć za pomocą mapy offline. Naturalnie, tak skomplikowana aplikacja mobilna nie może działać płynnie i bez usterek tu I tam, jednak jej programiści z Seattle na bieżąco naprawiają błędy, o czym świadczy najnowsza wersja 8.30.1.

get neyon clash

Gry planszowe i edukacyjne AR, aplikacje sieciowe

Ten typ gry jest odpowiedni zarówno dla jednego, jak i dla wielu graczy. Twoje biurko lub podłoga z łatwością zamieni się w pole bitwy, a smartfon w narzędzie do gry. Krótkie gry w rzeczywistości rozszerzonej na Androida i iOS pozwolą Ci cieszyć się każdą minutą przerwy na lunch czy relaksem po całym dniu pracy.

18. Augmented Class

Cena: Darmowa. Pobrania: 10K.
Wymagania systemowe: Android 5.0. Rozmiar: 132 Mb.

Aplikacja edukacyjna, które wciąż jest w fazie beta, ale jest dość ciekawa i. Gra umożliwia tworzenie własnego kontentu AR  i projektów za pomocą prostego interfejsu, który może być bardzo przydatny dla nauczycieli, uczniów i dzieci. Pobierz modele obiektów, zwierząt, samochodów itp. i umieść je w rzeczywistym otoczeniu, aby je zobaczyć i zbadać. Aby uzyskać pełny dostęp do funkcji, zarejestruj się jako użytkownik wersji beta.

19. Devar

Cena: Darmowa. Pobrania: 1M.
Wymagania systemowe: Android 5.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 94 Mb Android, 183 Mb iOS.

Devar to platforma rozrywkowo-edukacyjna dla całej rodziny z różnorodnym kontentem dla dzieci: książki, lektury, postacie, modele kosmiczne i nie tylko. Jak wzbudzić zainteresowanie i zmotywować dzieci do nauki i odkrywania nowych rzeczy dla siebie? Na przykład, aby zobaczyć, jak wyglądały dinozaury, skieruj aparat telefonu na płaską powierzchnię, zaznacz miejsce, a zobaczysz zwierzę na ekranie, które możesz również przemieszczać. Następnie przewiń palcem w lewo / w prawo, aby wybrać następne zwierzę lub przedmiot.

W ten sposób, w trybie kamery AR dzieci mogą rysować, oglądać smoki, roboty, postacie historyczne, robić z nimi zdjęcia, grać w minigry, kolorować obrazki i tworzyć ich reprezentacje AR, poznawać układ słoneczny, anatomię człowieka itp. e. Na szczególne wyróżnienie zasługują książki z rozszerzoną rzeczywistością od wydawców z całego świata. Gra wymaga połączenia z Internetem.

20. Sling Shot AR

Cena: Darmowa. Pobrania: 1K.
Wymagania systemowe: Android 4.1. Rozmiar: 64 Mb.

Strzelanka z procy w rzeczywistości rozszerzonej ze specjalną funkcją – spróbuj trafić kamieniem w owoc, znajdujący się na głowię twojego znajomego. Przechodź kolejne poziomy i odblokuj nowe owoce, animowane maski i filtry, udostępniaj swoje przygody w sieciach społecznościowych w postaci zrzutów ekranu. W grze będą Ci towarzyszyć dynamiczne efekty dźwiękowe, a do tego gra nie wymaga połączenia z Internetem.

21. MyARGalaxy – Solar System

Cena: Darmowa. Pobrania: 10K.
Wymagania systemowe: Android 4.3, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 100 Mb Android, 502 Mb iOS.

Eksploruj obiekty kosmiczne, planety i układ słoneczny za pomocą interaktywnych kartek. Słońce, Ziemia, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i inne zobaczysz w szczegółach w Twojej dłoni. Pobierz i wydrukuj specjalne kartki, zainstaluj aplikację, skieruj kamerę smartfona na kartkę i oglądaj planety w trybie AR. W sprzedaży dostępny jest również zestaw kolekcjonerski.

best augmented reality games

Sprawdź również  inne projektami LunarEx Games (Atlanta, USA), takie jak akwarium AR, dinozaury, Leia 3D, rozrywkowe aplikacje mobilne i gry.

22. AR Solar System

Cena: Darmowa. Pobrania: 50K.
Wymagania systemowe: Android 4.4. Rozmiar: 122 Mb.

Jeżeli chcesz doświadczyć alternatywnego sposobu eksploracji Układu Słonecznego w trybie AR, a w szczególności odpowiedniego dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, proponujemy zapoznać się z aplikacją stworzoną przez prywatnego dewelopera z USA, stworzoną z wykorzystaniem platformy Vuforia AR i silnika Unity. Wystarczy wydrukować specjalną mapę z oznakowaniem, skierować na nią kamerkę – a na własnym smartfonie zobaczysz realistyczne planety i ich orbity! Zmieniaj scenariusze I przeglądaj planety za pomocą czerwonych i niebieskich przycisków.

23. Monster Park AR

Cena: Darmowa. Pobrania: 500K.
Wymagania systemowe: Android 7.0, iOS 11.0 i nowsze.
Rozmiar: 34 Mb Android, 251 Mb iOS.

Dinozaury i prehistoryczne zwierzęta wydają się być zachwycającym tematem zarówno dla twórców aplikacji, jak i dla ich konsumentów. Co zresztą nie jest niespodzianką, bo np. za pomocą kolejnej aplikacji z naszej listy masz okazję zaskoczyć swoich przyjaciół i bliskich, wysyłając im zdjęcie prehistorycznego drapieżnika znajdującego się w Twojej kuchni!

Ponadto aplikacja symuluje warczenie tych stworzeń, a my możemy obserwować ich ruchy, zmieniać kolor i strukturę skóry. Istnieje również opcja skalowania rozmiaru. Należy pamiętać, że w podstawowej bezpłatnej wersji aplikacji dostępny jest tylko T-Rex, inne zwierzęta należy kupować. Triceratops czy Scolopendra – którego wybierzesz?

24. Metaverse

Cena: Darmowa. Pobrania: 100K.
Wymagania systemowe: Android 4.4, iOS 9.3 i nowsze.
Rozmiar: 30 Mb Android, 80 Mb iOS.

Tworzenie własnych interaktywnych obiektów, postaci lub elementów wizualnych może być zarówno zabawne, jak i edukacyjne. To właśnie te dwie cechy łączą w sobie projekty Metaverse: integruje rzeczywistość rozszerzoną z aplikacją komputerową Metaverse Studio, dzięki czemu można ją przeglądać w aplikacji mobilnej Metaverse lub pokazywać innym osobom, znajomym, studentom, współpracownikom.

Obiekty AR mogą być wykorzystywane do prezentowania wizualizowanych obiektów dzieciom w szkołach, w marketingu do zwiększenia grywalizacji i zaangażowania klientów (np. wizualizacja wirtualnego zegarka na ekranie telefonu), czy też do celów rozrywkowych – odnajdywania obiektów za pomocą kodów QR i markerów AR., animacje zdjęć itp.) Skorzystaj z ogromnej biblioteki przedmiotów i odwiedź kanał Metaverse na platformie YouTube, aby zapoznać się ze szczegółowym przewodnikiem po grze.

25. AR Cat

Cena: Darmowa. Pobrania: 500K.
Wymagania systemowe: Android 4.1. Rozmiar: 30 Mb.

Ostatnia na naszej liście i niewątpliwie najsłodsza i najbardziej przyjemna aplikacja. Co może być bardziej relaksujące, niż głaskanie kotka? Umieść małe futrzaste zwierzątko na dowolnej powierzchni, baw się z nim, karm je, tresuj. W aplikacji dostępne są różne typy kotów, z których każdy ma swój niepowtarzalny charakter i specjalne cechy. Będziesz miał również okazję zebrać kolekcję z 21 słynnego kotka.

Darmowa AR games

Podsumowanie

Oto właśnie była lista gier z rozszerzoną rzeczywistością, które są obecnie dostępne na rynku oraz tych, które pojawią się w sklepach Android i iOS w najbliższej przyszłości. Mamy nadzieję, że niektóre z nich naprawdę Ci się spodobają. Uważasz, że nie wzięliśmy pod uwagę którejś gry w naszej recenzji? Jeśli masz swoją ulubioną lub czekasz na nadchodzące wydanie gier / aplikacji AR z rozszerzoną rzeczywistością, podziel się z nami w komentarzach! A może jesteś fanem retro gier konsolowych, takich jak Mario Kart czy Animal Crossing, zachowanych jako ROM w Gamulatorze.

get neyon clash

About author

Kristina Kurhanska is a senior IT analyst at ThinkMobiles. For over 5 years she has written reviews about software, SaaS, web & mobile development companies, digital marketing agencies, etc. Kristina is sharp on the latest software technologies and trends on the global market.