ThinkMobiles is one of most trusted companies conducting IT & software reviews since 2011. Our mission is to provide best reviews, analysis, user feedback and vendor profiles. Learn more about review process.

Top 25 hier v rozšírenej realite pre Android a iOS

Disclosure:

We may receive compensation when you click on links. Neither our writers nor our editors get paid to publish content and are fully committed to editorial standards .

Hry v rozšírenej realite sa stávajú priekopníkmi herného priemyslu. V dnešnej dobe to nie je len fantastický koncept. Hry v RR vám umožnia bojovať proti cudzincom, zajať fantastické stvorenia a brániť kráľovstvo v reálnom svete. A to všetko je možné bez super virtuálnych okuliarov – stačí vám len smartfón alebo konzola s podporou RR.

Dobrodružné hry v rozšírenej realite

Geolokačné hry / dobrodružné hry sú v hrách v rozšírenej reality tými najvzrušujúcejšími žánrami. Sú v nich mapy a miesta reálneho sveta a využívajú herné prostredie, ktoré ich rozširuje o jedinečnú zápletku, fantastické stvorenia a úžasné úlohy.

Pomocou smartfónu s podporou GPS sa hráč pohybuje po okolí a plní rôzne úlohy. Je to úžasná príležitosť, vďaka ktorej sa môžete ponoriť do vymyslených svetov v reálnom čase a priestore.

1. Neyon Clash

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 1,000+.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 9.0 alebo novší.
Veľkosť: 85 Mb Android, 121 Mb iOS.

Virtuálny paintball, vonkajšia laser hra, alebo jednoducho mobilná hra hraná skutočným fyzickým pohybom a tímovou prácou? Neyon Clash od Reaktor Berlin (tímu vývojárov zameraných na mobilné hry) je v podstate všetko v jednom. Je to nová hra v RR, ktorá vám toho môže ponúknuť dosť veľa. Táto hra pre viacerých hráčov, podporuje fyzickú aj spoločenskú aktivitu. Charakter hráča v hre je viazaný na pohyby v reálnom živote, viditeľné pre všetkých účastníkov. Cieľom je označiť súpera a zmocniť sa oblasti.

Pri zapnutí hry sa môžete rozhodnúť, či si vytvoríte najskôr mapu, alebo rovno začnete hrať so svojimi priateľmi. Herné módy zahŕňajú Last Man Standing (klasika), Domination (zbierate body za dobývanie strategických oblastí), King of Item (získajte silnú položku kráľa) a Capture the Flag (získajte vlajku). Neyon Clash je k dispozícii v 6 jazykoch (angličtina, nemčina, francúzština, ruština, poľština a hindčina), vyžaduje Android 5.0 / alebo novší, iOS 9.0 / alebo novší. Hra je stále vo veľmi skorom štádiu a jej finálna verzia vyjde až v roku 2021.

2. Jurassic World Alive

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10M.
Vyžaduje: Android 5.1, iOS 10.0 alebo novší.
Veľkosť: 480 Mb Android, 1.3 Gb iOS.

Existuje niečo návykovejšie ako Pokémon Go? Ak ste fanúšikom pravekých divokých tvorov, ktoré sa pohybujú po moderných mestách, tak určite áno. Preskúmajte miesta na mape, ktoré sú okolo vás a narazte na huňatých mamutov, velokiraptorov a pterodaktilov. Získajte dostatok položiek a vytvorte si svojho vlastného raptora a zdieľajte ho s ostatnými hráčmi. Ak ste v konkurenčnej atmosfére, bojujte s ostatnými tvormi v bitkách hráč proti hráčovi, a to v reálnom čase.

Herné mechanizmy sú dobre prepracované a faktory, akými sú rýchlosť, zásahy a zhromažďovanie zásob, skutočne zvyšujú vzrušenie z hry. Musíte byť však pripravený čeliť dinosaurom, ktorý sú oveľa silnejší a nebezpečnejší ako vy. Hra je bezplatná, ale ponúka nákupy v aplikáciách a VIP členstvo. Tiež majte na pamäti, že neustále používanie GPS ovplyvňuje životnosť batérie telefónu.

3. Pokemon GO

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 100M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 10.0 alebo novší.
Veľkosť: 200 Mb Android, 312 Mb iOS.

Tento legendárny projekt od Nianticu vytvoril z hier v rozšírenej realite skutočne populárnu vec, ktorá je stále aktuálna. Nostalgia hráčov umožnila Pokémon GO udržať si niekoľko Guinnessových rekordov a získať neuveriteľné zárobky. Úlohu tejto hry v RR, pokiaľ ide o sprístupnenie technológie rozšírenej reality miliónom ľudí, je ťažké preceňovať.

Pokémon GO je dobrodružný typ mobilnej hry, ktorá umiestňuje bojisko do skutočného prostredia a prekrýva virtuálne animované objekty do užívateľského prostredia. Od roku 2016 boli ulovené milióny a možno aj miliardy pokémonov. Odvtedy pribudlo mnoho nového, napríklad Battle League, turnaje Pokedex, Raid battles, sociálne siete. A zábava stále pokračuje.

4. Ingress Prime

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 155 Mb Android, 206 Mb iOS.

Pripojte sa k vojne, aby ste ovládli záhadnú novoobjavenú látku, ktorá sa vyskytuje na mnohých miestach po celom svete a volá sa Exotic Matter alebo skrátene XM. Je to hrozba alebo nová nádej na využitie úplného potenciálu ľudstva? Je to kolaboratívna hra v RR, v ktorej súťažia 2 frakcie v skúmaní a odhaľovaní pravdy. Verejné inštalácie, pamiatky, námestia – skenujte miesta pomocou skenera aplikácií a vyhľadajte zdroje.

Budete súperiť s druhým tímom v zachytávaní virtuálnejšieho územia, prepájaní webov a portálov a následnom bránení. Celkovo možno povedať, že to môže byť skvelá tímová skúsenosť – ísť na prieskumné misie, zabiť čas a možno si aj nájsť nových priateľov. Od svojho uvedenia na trh v roku 2012 sa stále aktívne vyvíja a vylepšuje. No i tak sa mnoho hráčov stále sťažuje na chyby, grafiku a nedostatok prísnych pravidiel.

get neyon clash

5. Egg, Inc.

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10M.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 9.0 alebo novší.
Veľkosť: 40 Mb Android, 90 Mb iOS.

Malá kuracia farma vo vašej obývacej izbe – hra na prekliknutie so simulátorom, ktorá s každým vyliahnutým vajcom pritiahne hráčov k ich obrazovkách. Áno, viac kurčiat, viac vajec, viac liahní, väčší predaj. Čoskoro nebude vo vašej izbe žiadne voľné miesto. Vďaka skvelej 3D grafike a milučkým mláďatám zaručene strávite príjemný čas so svojimi deťmi.

Vylepšujte, rozvíjajte farmu, choďte na misie, hľadajte stavebné materiály, napredujte normálne zadarmo alebo zaplaťte a choďte rýchlejšie. Vďaka hudbe na pozadí je to všetko ešte podmanivejšie. Reklamy a nákupy vás až tak otravovať nebudú. Mimochodom, menou v hre sú zlaté vajcia.  Egg Inc. je návyková hra pre trpezlivých hráčov.

6. Angry Birds AR: Isle of Pigs

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10K.
Vyžaduje: Android 7.1, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 100 Mb Android, 150 Mb iOS.

Čo tak si zahrať svoje obľúbené Angry Birds na skutočných fyzických povrchoch a prinútiť ľudí, aby sa čudovali, čo sa deje? A čo tak popučiť malé zelené prasiatka namiesto vtáčikov? Jedná sa o príjemnú zábavnú mobilnú dobrodružnú hru v rozšírenej realite so 70 úrovňami, ktorá vytvára akcie v skutočných prostrediach, ako je vidieť na obrazovke smartfónu. Prejdite úrovne s rôznymi chlievmi, umiestnite ich do zvláštneho prostredia a potom na ne zaútočte prakom!

Prejdite sa rôznymi uhlami, upravte veľkosť obrazovky hry, klepnutím urobte snímky. Je to príjemná, zábavná a jednoduchá hra vhodná pre všetky vekové kategórie. Mohla by to byť aj hra, v ktorej sa ako začiatočník naučíte komunikovať s 3D prvkami. Aplikácia vyžaduje telefón s funkciami RR, a to fotoaparát, gyroskop, pripojenie k internetu.

7. WallaMe

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 100K.
Vyžaduje: Android 4.1, iOS 9.0 alebo novší.
Veľkosť: 21 Mb Android, 50 Mb iOS.

Táto hra v rozšírenej realite kombinuje geolokačnú technológiu RR so zábavnými spoločenskými aktivitami. Priatelia a kolegovia si môžu navzájom posielať skryté správy vtipným spôsobom. Používatelia aplikácie odfotia skutočné fyzické miesto (ulice, steny atď.) a potom naň pridajú text, obrázky alebo ručne nakreslené obrázky. Potom ich môžu zdieľať s priateľmi alebo s kýmkoľvek iným, kto dané miesto navštívi a objaví tieto skryté správy.

Skvelé tiež je, že v hre nenarazíte na žiadne reklamy ani nákupy v aplikácii. Môžete si ju užiť úplne zadarmo! Správy môžu byť súkromné alebo verejné. Správy však môžu vidieť iba používatelia aplikácie RR. WallaMe prichádza s RR / geolokáciou, nálepkami, nástrojmi na kreslenie, sociálnym zdieľaním, komentovaním, fotoaparátom. Celkovo je to skvelá, zábavná a dobrodružná hra, ktorú si môžete vyskúšať.

P.S. Posledná aktualizácia bola uvedená v júli 2019 a dúfame, že ju vývojári nezrušia.

Strieľačky v RR

Streľačky sú považované za najpopulárnejší žáner v hernom svete. Fanúšikovia Counter Strike a Call of Duty sú teraz schopní čeliť svojim nepriateľom v reálnom svete, a to nielen na obrazovke počítača. Umiestnením nepriateľa do skutočného prostredia vám strieľačky z pohľadu prvej osoby v RR umožňujú brániť svoje okolie a precítiť fantastické emócie.

8. The Walking Dead: Our World

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 5M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 150 Mb Android, 260 Mb iOS.

Strieľačka z pohľadu prvej osoby so zombie v RR, ktorá ponúka vynikajúce súboje vo fyzickom prostredí. V skutočnosti nie je potrebný žiadny pohyb, aplikácia prináša prestrelku priamo tam, kde sa nachádzate. Buďte opatrní a dávajte pozor na ostatných ľudí vonku, pretože tí nedokážu vidieť, čo máte na obrazovke. Namierte fotoaparát na náhodné miesta, a keď sa objavia zombie, streľte ich do hlavy.

Spojte sa s priateľmi, ak by ste chceli akciu streľby viacerých hráčov. Získajte čo najviac bodov na výhru, mimochodom, dosť by vám pomohla ostreľovačská puška… Odfoťte sa so známymi postavami zo série The Walking Dead a zdieľajte to na sociálnych sieťach. Vekové hodnotenie je 17+, pretože hra môže obsahovať prvky hororu a realistického násilia.

9. Reality Clash: AR Combat Game

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10K.
Vyžaduje: Android 8.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 66 Mb Android, 600 Mb iOS.

Podobný princíp skúmania prostredia, spozorovania nepriateľa a streľby v stoji, je aj v Reality Clash – jednom z hlavných príkladov strieľačiek v rozšírenej realite. Hru môžete hrať zadarmo pomocou geolokačného umiestnenia, kde sa hráči so smartfónmi zúčastňujú bitiek v reálnom čase, premieňajú skutočné miesta na virtuálne stránky, orientujú sa v 3D mape mesta a ťažia zdroje na zvláštnych miestach.

Na hranie hry bude potrebné: geolokačné umiestnenie, sieťové pripojenie, GPS, podpora ARKit pre iPhone 6 a vyšší. Túto hru si určite obľúbia fanúšikovia jedinečných herných zbraní, avatarov, dynamických bojov, bitiek v reálnom čase, ale aj hier v RR všeobecne.  Za skutočné peniaze si môžete kúpiť plány a striebro.

10. Father.io

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 1M.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 10.3.3 alebo novší.
Veľkosť: 100 Mb Android, 230 Mb iOS.

Laserové bitky pre viacerých hráčov, ktoré vám prinesie mobilný telefón s RR. Táto strieľačka z pohľadu prvej osoby však vyžaduje špeciálne zariadenie s RR s názvom  Inceptor od rovnakého dodávateľa. Dokáže vylepšiť hru, nakoľko nie všetky telefóny majú funkciu RR. Vďaka pripojenému prehrávaču môžu hráči lokalizovať ďalších hráčov s pozíciou GPS, zasiahnuť nepriateľov až do vzdialenosti 50 metrov a zasiahnuť nepriateľa do hlavy až do vzdialenosti 15 metrov.

V hre sú k dispozícii 4 rôzne typy zbraní (útočná puška, ostreľovacia puška, samopal, ručná strelná zbraň) na výber, každá s vlastnou strelnicou, presnosťou a stupnicou poškodenia. Hru si môžete zahrať vonku alebo vo vnútri, v tímoch 16 na 16, alebo jednotlivo. Posledná aktualizácia sa, bohužiaľ, uskutočnila v roku 2018, takže budúcnosť tohto projektu je nejasná.

get neyon clash

11. Zombie Gunship Revenant AR

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 100K.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 55 Mb Android, 63 Mb iOS.

Ďalšia fascinujúca strieľačka so zombie v RR, v ktorej ste za volantom vojenského vrtuľníka s množstvom munície na lov zombie. Lietajte vrtuľníkom pohybom tela, prepnite režim infračervenej kamery pre nočné videnie, vyzbrojte sa zbraňami, raketami, ostreľovačmi.

Poznámka: Zombie Gunship si vyžaduje zariadenie pomocou ARCore. A potom sa môže začať akcia – môžete očakávať veľmi intenzívne bitky, priam realistické streľby a skvelú grafiku. Jednoduché rozhranie, vybavenie zbraní tak, aby bolo možné strieľať. No i tak sa mnoho používateľov sťažuje na ovládacie prvky a režim AR fotoaparátu.

12. Knightfall AR

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 100K.
Vyžaduje: Android 7.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 31 Mb Android, 850 Mb iOS.

Svet templárskych bojujúcich rytierov reprezentovaný ako zážitok z rozšírenej reality, v ktorom sú skombinované strategické, dobrodružné a bojové hry do jedného. Svätý grál je virutálne bránený mamlúckymi bojovníkmi, strážiacimi hradné múry. Musíte ich prekabátiť alebo proti nim bojovať šípmi a ohnivými guľami. Všetky postavy sú umiestnené v používateľskom prostredí a scény sa zobrazujú na obrazovke.

Hra však má ukážkový dojem, je veľmi jednoduchá a má iba pár ovládacích prvkov. A nie je v nej režim pre viacerých hráčov, iba pre jedného. Existuje však aj režim Fotografie, ktorý umožňuje umiestňovať a / alebo meniť mierku znakov, pridávať animácie, fotografovať a potom ich zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach.

13. RealTag

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 100K.
Vyžaduje: Android 6.0.
Veľkosť: 118 Mb Android.

Ďalšia laser hra fungujúca cez smartphone fotoaparát a internet. Zamierte a zastreľte hráčov, ktorých vidíte v dosahu kamery. Je to jednoduché, keďže nie je na výber zbraň a používatelia musia používať rovnaké Wi-Fi. Zatiaľ existuje len verzia pre zariadenia so systémom Android. Vyvinul ju jeden súkromný kodér, ale má dobrý potenciál.

Športové hry v RR / Pátračky

Ak ste športovým fanúšikom v reálnom živote, určite sa vám páči možnosť zúčastniť sa ho v rozšírenej realite. Vďaka športovým RR hrám pre Android / iOS si budete môcť zahrať basketbal, pretekať alebo v rannom behu využiť viac adrenalínu. Ešte ohromujúcejšie sú úlohy v skutočnom živote. Môžete vyhľadávať vo svojom okolí, cestovať po celej krajine, nájsť poklady vďaka stretnutiam s novými ľuďmi a spoznávať svet.

14. Zombies, Run!

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 1M.
Vyžaduje: Android, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 200-300 Mb Android, 511 Mb iOS.

Prichádza hra s rozšírenou realitou, vďaka ktorej sa vaše ranné behanie stane fascinujúcim dobrodružstvom! Váš protagonista s názvom „Player 5“ prežije zombie útok na mesto. Budete počúvať hudbu a rôzne rozhovory v slúchadlách.

Hlavným cieľom je dokončiť rôzne misie prostredníctvom chôdze alebo behu. Zbierate body a utekajte pred zombíkmi. Hra existuje už v niekoľkých sezónach, vďaka čomu nikdy nestratíte motiváciu k rannému behu!

15. AR Sports Basketball

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: n/a.
Vyžaduje: iOS 11.00 alebo novší. Veľkosť: 70 Mb.

Hra AR Sports Basketball s rozšírenou realitou pre iOS od belgickej továrenskej technologickej spoločnosti Triangle vám umožňuje strieľať koše rovnako ako basketbalista, a to na akomkoľvek mieste alebo v akomkoľvek čase. Je to jednoduchá hra so základnou úrovňou RR. Prichádza s rôznymi hernými módmi (desk, normal, multiplayer) a tiež rôznymi veľkosťami košov. Hra je v skutočnosti taká jednoduchá, že používatelia už teraz požadujú ďalšie funkcie.

Táto basketbalová hra v RR funguje na zariadeniach so systémom iOS 11.0 alebo novších (kompatibilných s ARKit), t. j. iPhonoch, iPadoch a na iPod touch. Namierte svoj telefón, nájdite priestor na umiestnenie obruče, tá sa objaví na obrazovke, namierte a vystreľte loptu jednotlivo alebo medzi hráčmi 1 a 2. V režime desk môžete urobiť to isté, ale s degradovanou veľkosťou obruče, umiestnenej napríklad na stole.

16. AR Basketball Game

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10K.
Vyžaduje: Android 4.1, iOS 8.0 alebo novší.
Veľkosť: 13 Mb Android, 52 Mb iOS.

Našťastie existujú aj verzie podobnej loptovej hry pre Android. Umiestnite telefón kamkoľvek chcete, pozrite sa na obruč na obrazovke a švihnutím hádžte nekonečnými loptičkami, a tak získajte body. Je to dobrá hra v RR, vďaka ktorej na pár minút zabudnete na starosti, aj keď stále môže byť celkom návyková. Žiadne obrázky, žiadne QR kódy, žiadne značky – stačí spustiť aplikáciu a hádzať virtuálnymi loptičkami. Potiahnutím prstu doprava si vyberiete úroveň obtiažnosti. Je ich až 50.

17. Geocaching

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10M.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 12.0 alebo novší.
Veľkosť: 34 Mb Android, 122 Mb iOS.

Prichádza hra hľadania pokladov v režime RR. Má svojich sledovateľov takmer v každej krajine sveta a nabáda vás, aby ste preskúmali skryté miesta na planéte. Ako to funguje? Prostredníctvom RR aplikácie dostanete pokyny, kde hľadať geoskrýšu. Môže byť vo ďalšej budove alebo na vrchole hory. Nájdete ju, nahrajte fotografiu a skryte ďalšiu položku pre ďalších hráčov.

Herné funkcie: nedávna aktivita, rady pre nájdenie geoskrýše, mapa, kompas, blízke geoskrýše v reálnom čase podľa pohybu hráča, správy medzi hráčmi, nastavenia navigácie a vzdialenosti atď. Máte na výber možnosti mapy podľa preferencie: podľa ulice, satelitu alebo oboje.

Vo verzii premium možno nájsť poklady aj s offline mapou. Je zrejmé, že takáto zložitá mobilná aplikácia nemôže fungovať bez problémov, ktoré sa sem-tam vyskytnú, ale jej vývojári zo Seattlu neustále dané chyby opravujú a jej aktuálna verzia je už 8.30.1.

get neyon clash

Stolové hry a vzdelávacie hry v RR, sieťové aplikácie

Tento typ hry je vhodný ako pre jedného, tak aj pre viacerých hráčov. Váš stôl alebo podlaha je bojisko, a váš smartfón je tou skutočnou hrou. Krátke hry v rozšírenej realite pre Android a iOS umožňujú vychutnať si každú bezplatnú minútu

18. Augmented Class

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10K.
Vyžaduje: Android 5.0. Veľkosť: 132 Mb.

Vzdelávacia aplikácia v beta fáze, no i tak fascinujúca a interaktívna. Umožní vám vytvoriť vlastný RR obsah a projekty prostredníctvom jednoduchého rozhrania, čo môže byť prínosom pre učiteľov, študentov a deti. Nahrajte modely položiek, zvierat, automobilov atď. a umiestniť ich do svojho prostredia, vďaka čomu ich môžete vidieť a skúmať. Ak chcete získať prístup k všetkým funkciám, zaregistrujte sa ako používateľ verzie beta.

19. Devar

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 1M.
Vyžaduje: Android 5.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 94 Mb Android, 183 Mb iOS.

Devar je RR platforma vhodná pre rodiny s deťmi, ktorá ponúka rozmanitý obsah pre deti: knihy, lekcie, postavy, vesmírne modely a ďalšie. Ako lepšie motivovať a zaujať deti, aby sa učili a objavovali nové veci? Ak chcete napríklad zistiť, ako kedysi vyzerali dinosaury, namierte fotoaparát telefónu na rovný povrch, vyberte miesto, pozrite sa na zviera na obrazovke a presúvajte sa okolo. Potiahnutím doľava a doprava nájdete ďalšie zvieratá a fyzické predmety.

Takto môžu deti v režime fotoaparátu RR kresliť, stretávať sa s drakmi, robotmi, historickými postavami, odfotografovať sa s nimi, hrať minihry, vyfarbovať si, zobrazovať RR ilustrácie, dozvedieť sa viac o slnečnej sústave, ľudskej anatómii atď.  Knihy rozšírenej reality a ich vydavatelia z mnohých krajín si zaslúžia špeciálnu pochvalu. Vyžaduje sa internetové pripojenie.

20. Sling Shot AR

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 1K.
Vyžaduje: Android 4.1. Veľkosť: 64 Mb.

Strelec z praku v rozšírenej realite s niečím novým – vystreľte ovocie spolu s kameňom na hlavu svojho priateľa alebo priateľky. Pokročte ďalej a odomknite si nové ovocie a animované pleťové masky a filtre. Všetky vtipné zážitky zdieľajte na sociálnych sieťach ako obrázky. K tomu patria dynamické zvukové efekty, a mimochodom, na hranie nie je potrebné pripojenie na internet.

21. MyARGalaxy – Solar System

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 10K.
Vyžaduje: Android 4.3, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 100 Mb Android, 502 Mb iOS.

Ďalšie informácie o kozmických objektoch, planétach a slnečnej sústave nájdete na týchto interaktívnych kartách. Slnko, Zem, Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a ďalšie – na dlani a podrobne. Stiahnite si špeciálne karty, potom ich vytlačte, nainštalujte aplikáciu, namierte fotoaparátom na kartu a zobrazte planéty v režime RR. Kolekcia je k dispozícii aj na zakúpenie.

best augmented reality games

Tiež sa pozrite na ďalšie projekty od LunarEx Games (Atlanta, USA), akými sú RR akvárium, dinosaury, Leia 3D, zábavné mobilné aplikácie a hry.

22. AR Solar System

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 50K.
Vyžaduje: Android 4.4. Veľkosť: 122 Mb.

Ak by ste chceli alternatívne prostredie solárneho systému v RR, a najmä pre zariadenia s Androidom, toto je aplikácia súkromného vývojára z USA, vytvorená s vývojovou platformou Vuforia AR a motorom Unity. Jediné, čo človek musí urobiť, je vytlačiť cieľový list so značkami, namieriť naň fotoaparát smartfónu a zobraziť planéty a obežné dráhy. Scenériami prechádzajte pomocou červených a modrých tlačidiel.

23. Monster Park AR

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 500K.
Vyžaduje: Android 7.0, iOS 11.0 alebo novší.
Veľkosť: 34 Mb Android, 251 Mb iOS.

Dinosaury a praveké zvieratá sa zdajú byť obdivuhodnou témou vývojárov aplikácií aj spotrebiteľov. Niet divu, že keď do kuchyne umiestnite plazové monštrum, budete mať z toho divný a nepríjemný pocit. Potom ho vyfotografujete a pošlete priateľom a rodine. Budú z toho dosť prekvapení.

Okrem toho môžeme tieto stvorenia počúvať, ako vrčia a vidieť, ako sa pohybujú okolo vás. Rovnako môžete aj meniť ich farbu alebo vzor kože. Môžete ich aj zväčšiť, alebo zmenšiť. Všimnite si, že v základnej bezplatnej verzii je k dispozícii iba T-Rex, ostatné zvieratá by sa mali dať kupovať. Triceraptor alebo skolopendra – čo je vzrušujúcejšie?

24. Metaverse

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 100K.
Vyžaduje: Android 4.4, iOS 9.3 alebo novší.
Veľkosť: 30 Mb Android, 80 Mb iOS.

Vytváranie vlastných interaktívnych objektov, postáv alebo vizuálnych efektov môže byť svojím spôsobom zábavné aj náučné. To, čo môžete urobiť vďaka projektu Metaverse je: kompilujte zážitky z RR v desktopovej aplikácii Metaverse Studio, a potom ich zobrazte v mobilnej aplikácii Metaverse, alebo ich ukážte priateľom, študentom, či spolupracovníkom.

Môžete predstaviť RR objekty v školských učebniach, v marketingu pre gamifikáciu a zapojenie zákazníka (napr. virtuálne hodinky, ktoré si môžu vyskúšať na telefóne), alebo len tak pre zábavu – lovci QR kódov a RR značiek, ktoré oživia fotografie atď.). Využite obrovskú knižnicu položiek a pre tutoriály navštívte youtube kanál Metaverse.

25. AR Cat

Cena: Bezplatné. Stiahnutia: 500K.
Vyžaduje: Android 4.1. Veľkosť: 30 Mb.

Môže existovať príjemnejší a upokojujúcejší spôsob, akým ukončiť tento príspevok, než maznanie sa s mačiatkom? Podľa mňa nie. Umiestnite malú virtuálnu chlpatú labku na akýkoľvek povrch a hrajte sa s ňou, kŕmte ju alebo trénujte. V hre sú rôzne mačky, z ktorých každá má svoj vlastný charakter a preferencie, o ktorých sa treba dozvedieť. V hre je tiež 21 známych mačiek, ktoré sa oplatí zbierať.

Bezplatné AR games

Záver

Takže toto bol náš prehľad o hrách v rozšírenej realite. Obsahoval také, ktoré na trhu môžete nájsť teraz a aj také, ktoré sa ešte len v blízkej budúcnosti dostanú do appstorov. Dúfame, že niektorými z nich sme u vás udreli na struhu. Chýbala vám v našom prehľade nejaká hra? Ak máte svoje vlastné obľúbené hry alebo ešte len nadchádzajúce RR hry, RR aplikácie a pod., neváhajte a uveďte ich v komentároch. Alebo možno máte radi retro konzolové hry, povedzme Mario Kart alebo Animal Crossing, ktoré sa v Gamulátore uchovávajú ako ROM.

get neyon clash

About author

Kristina Kurhanska is a senior IT analyst at ThinkMobiles. For over 5 years she has written reviews about software, SaaS, web & mobile development companies, digital marketing agencies, etc. Kristina is sharp on the latest software technologies and trends on the global market.